اخبار

اعمال محدودیت‌های جدید ترکیه برای ایرانی ها / مرزها دوباره بسته شد

در پی گسترش شیوع بیماری کرونا با تصمیم دولت ترکیه فعلا سفر ی به ترکیه انجام نمی شود.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC بر اساس اخرین اخبار قرار بود از مرداد ماه امسال مرزهای هوایی دو کشور برای توریست ها و مسافران باز شود ولی ظاهرا این بازگشایی فعلا انجام نمی شود وباید منتظر تصمیم جدید مقامات دو کشور بود.
به گزارش خبر نگار ما این در حالی است که طی چند روز گذشته رسما از سوی برخی ایر لاین ها اعلام شد کلیه کسانی که دارای کیملیک و یا اجازه کار در استانبول و دیگر شهر ها هستند و یا حتی کسانی که صاحب ملک می باشند ، می توانند بر اساس پروتکل های خاص ورایزنی که با برخی از ایر لاین ها انجام شده به این کشور سفر کنند و در واقع امکان انجام پرواز به کشور ترکیه از دو هفته پیش فراهم شده بود و شرکت‌های هواپیمایی ایران فروش بلیت مسیرهای ترکیه را آغاز کرده بودند و ظاهرا کشور ترکیه تمام پروازهای تهران به استانبول را لغو کرد و مرز هوایی ایران و ترکیه دوباره بسته شده است.
برخی از هموطنان طی تماس هایی با ترکیه سرویس از ارسال پیامک برای کسانی که بلیط خریداری کرده بودند خبر دادند و اعلام کردند از شب گذشته ایر لاین ها با ارسال پیامک ضمن عذر خواهی از از ابطال مجوز پروازهای تهران – استانبول – تهران خبر دادند و بر این اساس تا اطلاع ثانوی پروازی از ایران انجام نخواهد شد.
بر اساس اعلام کشور ترکیه، این موضوع بنا به دستور وزارت حمل و نقل و وزارت بهداشت ترکیه صادر شده است و در حال حاضر مجوز پروازهای ایرانی به ترکیه کلاً لغو شد وبا تصمیم ترکیه مرز هوایی ایران و ترکیه دوباره بسته شد.
دو شرکت هواپیمایی ماهان و قشم ایر نیز لغو مجوز پرواز به ترکیه را تایید کردند و فعلا با توجه به اعمال محدودیت‌های جدید کشور ترکیه و بسته‌شدن مرزهای این کشور، پروازهای تهران-استانبول-تهران تا اطلاع ثانوی لغو شد ه است.
یاد اور می شود بر اساس آخرین اطلاعات پس از دیدار وزرای خارجه دو کشور ایران و ترکیه قرار شد از 11 مرداد ماه 99 مرزهای دو کشور باز گشایی شود تا سفر های توریستی از سر گرفته شود . اسفند ماه سال گذشته بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه به دلیل شیوع کرونا مردم را غافلگیر کرد و این موضوع شرایط نا مطلوبی را برای انان ایچاد کردبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند و گروهی دیگر کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….داشتند که متاسفانه در تاریخ اعلام شده مرز ها باز نخواهد شد و می بایست منتظر اخرین اخبار رسمی از سوی مقامات بود.
به گزارش برخی خبر گزاری ها وزیر گردشگری ترکیه همچنین اخیرا اعلام کرد اگر شیوع ویروس کرونا تحت کنترل دربیاید، می‌توان 63 میلیون گردشگر در سال 2021 را در ترکیه داشت.
شمار گردشگران خارجی در ترکیه در سه ماهه اول سال به ۴.۲۴ میلیون نفر گزارش شده که این آمار نسبت به سال گذشته با ۲۲.۱ درصد کاهش روبه رو بوده است.
ترکیه همچنین با کاهش ۱۱.۴ درصدی درآمد حاصل از گردشگری در فاصله ژانویه تا فوریه مواجه شده است.
در سال ۲۰۱۹، بیش از ۴۵ میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کردند که این آمار در سال ۲۰۱۸، ۳۹.۵ میلیون نفر گزارش شده بود.
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص اجاره ملک- خرید ملک در ترکیه -ثبت رسمی و قانونی ازدواج در ترکیه – طلاق- اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتساپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

مرزها دوباره بسته شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا