مقالات

انواع سند ملکی در ترکیه

با در نظر داشتن این موضوع که متقاضی برای خرید ملک در ترکیه بطور چشمگیری در حال افزایش است، بهتر است اطلاعات جامع تری در این رابطه را کسب کرد. لذا در ادامه در خصوص یکی از مهم ترین مسائل که انواع سند ملکی در ترکیه است توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

انواع سند در ترکیه

در کشور ترکیه دو نوع سند وجود دارد. این دو نوع سند عبارتند از: سند آبی و سند قرمز.

سند آبی

این نوع سند در مواری صادر می شود که فرد زمینی را که خریداری کرده است، بدون ساختمان بوده است یا اینکه دارای مجوز ساخت نمی باشد. اگر بخواهیم به شیوه ی آسان تری توضیح دهیم، این بدین معنی است که اگر فرد یک زمین خریداری کند ، سند آبی به او داده خواهد شد.

سند قرمز

این سند برای آن دسته ازافرادی صادر می شود که ملک مسکونی خریداری کرده اند. یا زمینی که خریداری کرده اند دارای مجوز ساخت باشد.

سند قرمز دارای ۳ قسمت به نام های kat irtifakı ، KAT İrtifaki و Devremülk می باشد. هنگام تحویل سند با علامت ضربدر روی سند مشخص می شود که این سند برای چیست. داشتن اطلاعات کافی در خصوص انواع سند ملکی در ترکیه لازمه ی خرید ملک درترکیه است.

حال در ادامه در خصوص این قسمت ها به اختصار توضیح خواهیم داد.

انواع سند ملکی در ترکیه

KAT Mülkiyeti

این قسمت بدین معناست، زمینی که خریداری شده دارای مجوز ساخت، پایان کار می باشد. همچنین عوارض شهرداری نیز پرداخت شده است.

kat irtifakı

این قسمت یعنی این زمین دارای مجوز ساخت است، اما مراحل ساختش به اتمام نرسیده است یا اینکه شهرداری هنوز آن را تائید نکرده است.

Devremülk

در صورتی که این قسمت دارای علامت باشد، بدین معناست که مالکیت این ملک تا تاریخ معینی با فرد است. تاریخ نیز در سند قید می شود.

در خصوص موارد بیشتر دررابطه با خرید ملک در ترکیه، نکات مهم در خصوص اطلاعات داخل سند و انواع سند ملکی در ترکیه ، اخذ شهروندی ترکیه می توان با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه در اتباط بود تا به بهترین شکل به نتیجه ی مطلوب دست یافت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا