دسته‌بندی نشدهمقالات

ترکیه هم به لبنان کمک کرد

در پی انفجارایی که چند روز پیش در بیروت رخ داد بسیاری از کشورها کمک های خود را راهی لبنان کردند و در این میان ترکیه نیز کمک های خود را ارسال کرد و این در حالی است که کشورها و سازمان‌های بین‌المللی همچنان در حال فرستادن کمک‌های گسترده به لبنان هستند.

به گزارش مرکز خدمات ترکیهTSC از رویترز، همچنان گروه‌های امداد و نجات، هواپیماهای حامل مواد و تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، کمک‌های اورژانسی، چادر برای اسکان، آمبولانس، تجهیزات لازم برای احداث بیمارستان‌های صحرایی از سوی سازمان‌ها و کشورهای جهان به لبنان می‌روند.
اما لیست کشور های که به لبنان کمک ارسال کردند عبارتند از…
بحرین: یک هواپیما حاوی تجهیزات پزشکی.
ترکیه: این کشور تیم‌های پزشکی، تجهیزات لازم و گروه‌های امداد و نجات را به لبنان ارسال کرده است. “فوآت اوکتای” معاون رئیس جمهوری ترکیه از ارسال 400 تن گندم به لبنان خبر داد. ترکیه همچنین یک آشپزخانه در کمپ آوارگان فلسطینی را احداث کرده است.
بنگلادش: موا غذایی فوری، تجهیزات و تیم‌های پزشکی.
بریتانیا: بسته کمکی 5 میلیون پوندی (6.6 ملیون دلار) برای امداد و نجات و تیم‌های حمایت و پشتیبانی پزشکی. بریتانیا همچنین کشتی‌های “رویال HMS اینترپرایز” Royal Navy’s HMS) Enterprise) را به عنوان یک سیستم کمکی و برای ارزیابی خسارت به وارده به بیروت راهی این کشور کرده است.
قبرس: 2 بالگرد (هلی‌کوپتر)، 10 ناجی و سگ‌های نجات دهنده. وزیر خارجه قبرس اعلام کرد: نیکوزیا (پایتخت قبرس) یک هواپیما را برای ارسال تجهیزات پزشکی و بازگرداندن قبرسی‌ها از بیروت آماده کرده است. 50 نفر از شهروندان قبرس ساکن بیروت تا کنون این پیشنهاد را پذیرفته‌اند.
چک: یک تیم 36 نفره امداد و نجات
دانمارک: بسته کمکی 12 میلیون کرونی دانمارک (1.91 میلیون دلار) برای کمک به پیشرفت پروسه امداد و نجات و تهیه تجهیزات بیمارستانی، تامین غذا، آب و سرپناه.
مصر: دو هواپیما حامل تجهیزات و کمک‌های پزشکی.
فرانسه: 55 نیروی امنیتی، 6 تُن تجهیزات سلامت و پزشکان اورژانس. “امانوئل مکرون” رئیس‌جمهور فرانسه پس از بازدید از بیروت قول داد تا تجهیزات پزشکی بیشتری را به لبنان ارسال کند.
آلمان: در صورت امکان، یک تیم قدرتمند نجات 47 نفره. کمک یک میلیون یورویی که سریعا از طریق صلیب سرخ برای ایجاد ایستگاه‌ کمک‌های اولیه و تهیه تجهیزات پزشکی به بیروت تعلق گرفت.
یونان: یک تیم امداد و نجات 12 نفره و دو خودروی مخصوص.
ایران:براساس گزارش رسانه‌های ایران 9 تُن مواد غذایی و دارو. تجهیزات پزشکی، پرسنل پزشکی و تجهیزات بیمارستانی.
عراق: هواپیمای حامل تجهیزات پزشکی اورژانس و کمک‌‌های سوختی. 22 تانکر حاوی 800 هزار لیتر بنزین در روز شنبه وارد لبنان شد.
ایتالیا: به گزارش آژانس خبری “آنسا” خبرگزاری رسمی ایتالیا 2 هواپیمای نیروی هوایی حاوی 8 تُن تجهیزات پزشکی به لبنان رفتند. گروهی از کارشناسان پزشکی نیز از ایتالیا به لبنان می‌روند.
اردن: طبق گزارش دفتر رسانه‌های بین‌المللی فرودگاه بیروت یک هواپیمای باربری اردنی در روز شنبه با تجهیزات پزشکی و غذا وارد لبنان شد.
قزاقستان: به گزارش فرودگاه بیروت یک هواپیمای قزاقستانی روز شنبه با 4 تیم پژشکی وارد لبنان شد.
کویت: خبرگزاری رسمی کویت (کونا) در روز جمعه اعلام کرد که هلال احمر کویت 10 آمبولانس را به لبنان اهدا کرده است. آنها همچنین 36 تُن تجهیزات پزشکی را در لبنان توزیع می‌کنند.
هلند: یک تیم امداد و نجات 67 نفره.
نروژ: 40 تُن تجهیزات پزشکی و 25 میلیون کرون نروژ (2.79 میلیون دلار) به عنوان کمک مالی.
عمان: خیرگزاری رسمی عمان از ارسال سریالی پروازهای حاوی تجهیزات و کمک‌های پزشکی از روز جمعه خبر داد.
لهستان: تیم‌های امداد و نجات و مواد پزشکی. سازمان آتش‌نشانی لهستان نیز از ارسال 39 ناجی و 4 سگ به لبنان خبر داد.
قطر: اولین پرواز از 4 پرواز برنامه‌ریزی شده قطر از روز چهارشنبه با کمک‌های پزشکی و تجهیزات لازم برای احداث 2 بیمارستان صحرایی 500 تختخوابی با دستگاه‌های تنفسی و سایر تجهیزات پزشکی وارد لبنان شده است.
رومانی: به گزارش فرودگاه بیروت دو هواپیما حاوی تجهیزات پزشکی به لبنان فرستاده شده‌اند.
روسیه: 5 هواپیما حامل تجهیزات پزشکی، امکانات بیمارستان صحرایی و پرسنل پزشکی. به دلیل افزایش ویروس کرونا کلیه کادر پزشکی به تجهیزات محافظتی مجهز شده‌اند.
عربستان سعودی: آژانس خبری عربستان سعودی از ارسال اولین بسته کمکی در روز جمعه خبر داد. 2 هواپیمای امدادی عربستان بیش از 120 تُن دارو، کمک‌های پزشکی، تجهیزات اورژانس، چادر برای اسکان موقت و مواد غذایی را به لبنان ارسال کرده است.
کره جنوبی: یک بسته کمکی یک میلیون دلاری.
سوئد: تجهیزات پزشکی و گروه‌های امدادی که نیمی از کارمندان بخش اورژانس زمینی این کشور را تشکیل می‌دهد.
تونس: دو هواپیمای حامل غذا و کمک‌های پزشکی. رئیس‌جمهور تونس گفت که تونس می‌تواند 100 نفر از آسیب دیدگان را در بیمارستان‌های تونس درمان کند.
امارات متحده عربی: به گزارش رسمی امارات حدود 30 تن تجهیزات پزشکی از طریق مرکز بین‌المللی کمک‌های اضطراری دوبی به لبنان ارسال شده است.
آمریکا: سفارت آمریکا در لبنان در روز جمعه وعده کمک 17 میلیون دلاری به لبنان را داد.
اتحادیه اروپا: این اتحادیه برنامه کمک به کشورها در مواقع بحرانی و پس از فجایع را فعال کرد. آتش‌نشان با خودرو، سگ‌های آموزش دیده، تجهیزات و تیم‌های نجات در لبنان مستقر شدند. سیستم نقشه‌برداری ماهواره‌ای اروپا برای ارزیابی خسارات به کمک لبنان می‌رود.
سازمان ملل: آزادی بودجه 9 میلیون دلاری از صندوق بشردوستانه لبنان و ۶ میلیون دلار بودجه اضطراری برای مراقبت فوری از قربانیان انفجار بیروت و ایجاد سرپناه برای افراد آسیب‌پذیر و اعزام تیم برای کمک اضطراری.
برنامه جهانی غذا: این سازمان بسته‌های غذایی را در اختیار هزاران خانواده قرار خواهد داد. آنها برنامه‌هایی برای وارد کردن آرد گندم، غلات برای نانوایی‌ها در برابر کمبود احتمالی مواد غذایی دارند.
صندوق بین‌المللی پول: این سازمان اعلام کرده در حال بررسی تمام راه‌های موجود برای حمایت از لبنان است.
بانک جهانی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که برای ارزیابی سریع خسارات و نیازها و همچنین توسعه طرح بازسازی بر اساس استانداردهای بین المللی آماده است.
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا