مقالات

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

یکی از راه های سرمایه گذاری درترکیه ثبت شرکت می باشد. ثبت شرکت لازمه شروع کسب و کار در ترکیه است. با توجه به شرایط حال حاضر یکی از راه های مناسب برای سرمایه گذاری است. باید به هزینه ثبت شرکت درترکیه هم توجه ویژه ای داشت.

نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که باید به ازای استخدام هر فرد خارجی 5 فرد ترک در شرکت استخدام شوند. همین نکته کار را کمی سخت می کند، زیراپرداخت حقوق وحق بیمه 5 فرد ترک برای یک شرکت تازه تاسیس شده کمی مشکل است. حال در ادامه در خصوص ثبت شرکت درترکیه و همچنین انواع آن به اختصار توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه ثبت شرکت در ترکیه

دو نوع هزینه را باید در این خصوص در نظر داشت: هزینه به ثبت رساندن شرکت – هزینه های جاری

هزینه به ثبت رساندن شرکت درترکیه به سرمایه اولیه و تعداد شرکا بستگی دارد. هزینه های دیگر شامل: هزینه نوتر، امضا، تائیدیه و… می باشد.

هزینه های جاری نیز شامل: اجاره بهای محل شرکت، هزینه های مشاور مالی، مالیات، حقوق وحق بیمه کارکنان و… می باشد.

انواع شرکت در ترکیه

در کشور ترکیه 3 نوع شرکت وجود دارد:

شرکت با مسئولیت محدود – شرکت سهامی – شرکت شخصی – شرکت سهامی خاص و یا عام که در ایران وجود دارد در ترکیه وجود ندارد.

ثبت شرکت درترکیه

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ترکیه

شرکت با مسئولیت محدود رایج ترین نوع شرکت در ترکیه می باشد.محدودیتی در تعداد سهامداران وجود ندارد.سرمایه اولیه شرکت حداقل باید 100 هزار لیر باشد. در وهله اول باید 25% از سرمایه ذکر شده ابراز شود، سپس تا یک سال فرصت است که مابقی سرمایه ابراز شود. طی اعلام قانون جدید دیگر نیازی به ابراز 25% اولیه نیست.

ثبت شرکت سهامی

شرکت سهامی در ترکیه نوع عام وخاص ندارد. محدودیتی نیز در تعداد سهامداران وجود ندارد. حداقل سرمایه اولیه باید 50000 لیرباشد. امکان به ثبت رساندن شرکت با 25% این مبلغ وجود دارد. نکته ی دیگر که قابل توجه است عدم محدودیت در خصوص موضوع شرکت سهامی است.

در خصوص آگاهی از اطلاعات و قوانین بیشتر در خصوص ثبت شرکت در ترکیه و هزینه ثبت شرکت در ترکیه می توانید با کارشناسان مجرب مرکز خدمات ترکیه در اتباط باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا