مقالات

خرید خانه درترکیه

خرید خانه در ترکیه از این رو امری مهم به شمار می آید، که افراد برآنند با خرید خانه اقدام به اخذ شهروندی ترکیه نمایند. امروزه با توجه به استقبال بسیار افراد در خصوص خرید خانه در ترکیه، بهتر است تمامی موارد در این حیطه به خوبی بررسی شود.

با توجه به تغییربرخی قوانین بهتر است که در این باره اطلاعات دقیقی را کسب کرد. لذا در ادامه به نکات کلیدی در رابطه با این موضوع اشاره خواهیم داشت.

موارد کلیدی

افراد به قصد اخذ اقامت یک ساله و یا اخذ شهروندی ترکیه اقدام به خرید ملک می کنند. باید توجه داشت که از صحت سند اطمینان حاصل شود. برای اطمینان حاصل کردن می توان از اداره تاپو استعلام کرد، که سند و ملک مورد نظر دارای مشکلی نباشد. برای این کار باید یک کپی از سند را در دست داشت و به اداره ثبت اسناد مراجعه کرد تا استعلام ملک مورد نظر انجام گیرد.

نکته ی دیگر اینکه باید عقد قررار داد در بنگاه دارای مجوز رسمی از اتحادیه به انجام رسد. زیرا بلافاصله بعد از آن باید کد رهگیری دریافت شود.

باید در نظر داشت که در مناطق رو به رشد در ترکیه اقدام به خرید ملک کرد. با گذشت زمان اگر قصد فروش ملک و یا خانه وجود داشت، بتوان آن را به راحتی به فروش رساند.

خرید خانه درترکیه

نکاتی که باید به آن توجه داشت

نکته بعدی در خصوص قوانینی است که در سال 2021 به تصویب رسده است، این قوانین محدودیت خرید ملک در برخی مناطق را در پی داشته است. در دو منطقه ی فاتیح و اسنیورت محدودیتی با آغاز سال 2021 اعمال شده است.

برای اطلاع دقیق تر از قوانین خرید ملک در ترکیه بهتر است، اگر به زبان ترکی و یا انگلیسی تسلط کافی دارید، مطالب موجود در سایت وزارت امور خارجه ترکیه را مطالعه نمائید. یا اینکه در رابطه با خرید خانه درترکیه حتما از راهنمایی های یک مشاور بهره ببرید.

در طول انجام این پروسه نیز به یک مترجم رسمی نیاز است، لذا پیشنهاد می شود برای تسریع در این امر با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه TSC در ارتباط باشید. تا به بهترین شکل از تمامی موارد اطلاعی درست را کسب نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا