اقامت و شهروندی ترکیهمقالات

خرید ملک در ترکیه

با توجه به شرایط کنونی افراد ترغیب به سرمایه گذاری در کشوری غیر از ایران هستند. ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران و رشد اقتصادی چشمگیر آ« در طی سال های لخیر انتخابی مناسب برای سرمایه گذاری و خرید ملک گشته است. اکثر افراد قصد دارند که ملکی را در خارج از ایران خریداری کنند.  خرید ملک در کشورترکیه به نسبت دیگر کشورهای اروپائی  هزینه کمتری را دربر دارد.حال این مسئله مهم است که در خصوص خرید ملک اطلاعات کافی داشته باشید. در ادامه به نکاتی مهم در خصوص خرید ملک در ترکیه اشاراتی خواهیم داشت.

شرکت های اکسپرتیز در ترکیه

مجوز فعالیت شرکت اکسپرتیز توسط شورای تنظیم بازار صادر می شود. شرکت های اکسپرتیز در خصوص کارشناسی ملک عمل می کنند. با صدور گواهی در خصوص ملک، خریدار از ارزش واقعی ملک اطمینان حاصل می کند.

اهمیت صدور گواهی اکسپرتیز

اهمیت صدور گواهی از این بابت نیز است که بسیاری از خریداران ملک ارزش واقعی آن ملک را به دولت گزارش نمی دهند. زیرا نمی خواهند مالیات پرداخت کنند. این شرکت ها قادر نیستند که ارزش ملک را خیلی متفاوت تر از ارزش واقعی آن گزارش دهند.

نکته ی قابل ملاحظه این است که باید از معتبر بودن شرکت اکسپرتیز اطمینان خاطر حاصل کرد. بنابراین حتما این موضوع را باید در نظر داشت که گواهی از کدام شرکت اکسپرتیز صادر شده است. شرکت اکسپرتیزی که گواهی در خصوص ملک صادر کرده است، باید مورد تائید اداره تاپو نیز باشد.

نکاتی مهم که باید در نظر داشت

اگر برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام به خرید ملک می نمائید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که ارزش ملک و یا ملک های خریداری شده باید 250 هزار دلار باشد.همچنین ضروری است مبلغ 250هزار دلار از حساب خریدار به حساب فروشنده منتقل شود. این مبلغ پیش از این 1 میلیون دلار بود، حال خوشبختانه این مبلغ به 250 هزار دلار کاهش سافته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا