مقالات

دفترثبت اسناد رسمی در ترکیه

دفتر ثبت اسناد رسمی در ترکیه نوتر نام دارد . این دفتر با همکاری شهرداری فعالیت می کند. باید در نظر داشت که در کشور ترکیه هر نوع سند و مدرکی و ترجمه ی مدارکی باید به تائید و مهر اداره نوتر برسد. دفاتر نوتر در تمامی مناطق شهر در حال فعالیت می باشند. تعرفه ی خدمات نیز در تمامی مناطق یک تعرفه ی ثابت است. باید در نظر داشت تائید مدارک توسط دفتر ثبت اسناد رسمی در ترکیه انجام می شود.

تائید مدارک در ایران و ترکیه از لحاظ اعتبار تفاوتی ندارد. تفاوتی که وجود دارد از لحاظ فرآیندی است که باید طی شود و همچنین هزینه هایی که شامل می شود.

خدمات دفاتر نوتر

از خدمات دفاتر نوتر می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

ترجمه شناسنامه – ثبت اجاره خانه – ثبت خرید ملک، خانه و … – ثبت خرید خودرو – به ثبت رساندن پروانه ی کسب – تنظیم قراردادها – تائید و ترجمه ی اسناد همچون مدارک تحصیلی، تمکن مالی، پاسپورت، سند ازدواج، مدارک هویتی –

دفاتر نوتر

هزینه ی خدمات دفترثبت اسناد رسمی در ترکیه

همان طور که پیش از این اشاره شد، هزینه های دفاترنوتر یک تعرفه ی ثابت است.

برآورد کردن هزینه ها به موارد مختلفی بستگی دارد، از قبیل اینکه: چه مدت زمان برای طی شدن پروسه ی اداری لازم است، نوع مدارک و اسناد. برای اینکه در خصوص هزینه اطلاعی دقیق را کسب کرد،بهتر است با یک وکیل مشورت کرد.

مراحل انجام ترجمه در نوتر

برای ترجمه مدارک در ترکیه در وهله ی اول باید اصل مدرک را به همراه کپی ار تمامی صفحات به دارالترجمه ارائه داد، در مرحله ی بعدی باید توسط مترجم رسمی به ترجمه و تائید برسد، در ادامه به تائید وزارت امور خارجه و سفارت ترکیه نیز باید برسد.

برای کسب اطلاع بیشتر در خصوص دفترثبت اسناد رسمی در ترکیه و امور مربوطه می توانید با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه TSC در ارتباط باشید تا به بهترین شکل از تمامی مراحل اطلاعی دقیق را کسب نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا