مقالات

منطقه ی بیکوز

همانطور که می دانید تقاضای خرید ملک در ترکیه و بالاخص در استانبول به طور چمشگیری در حال افزایش است. دلایل متفاوتی برای این اتفاق وجود دارد. به همین خاطر بهتر است در خصوص مناطق مختلف استانبول اطلاعات کامل تری را کسب کرد. در ادامه در خصوص منطقه بیکوزتوضیحاتی را به اختصار ارائه خواهیم داد.

معرفی منطقه

این منطقه در قسمت شمالی تنگه ی بسفر واقع شده است. در تاریخ یکی از مهم ترین نقاط به حساب می آمده است. صید ماهی در دوره ای رونق بسیار داشته است. بیکوز در قسمت آسیایی استانبول واقع شده است. جمعیت تقریبی این محدوده به 250 هزار نفر می رسد. این محدوده دارای سواحلی است که به سمت دریای سیاه و همچنین به سمت بوغاز کشیده شده اند. 60 درصد این منطقه پوشیده از جنگل است. تفریحگاه پلونز کوی نیز در این محدوده واقع شده است. دو پل معروف استانبول از این منطقه عبور می کند. این دو پل عبارتند از پل سلطان محمد فاتح و پل یاووز سلیم. این منطقه جزء مناطق سطح بالای استانبول قلمداد می شود. بهتراست در این منطقه از حمل و نقل عمومی استفاده کرد و یا آنکه از وسیله نقلیه ی شخصی بهره برد.

منطقه ی بیکوز

مکان های مهم در منطقه ی بیکوز

مکان های مهم و تاریخی که در این منطقه هستند به قرار ذیل می باشد:

  • قلعه ی آنادول استانبول
  • کاخ خدیو
  • کاخ کوچوک سو استانبول
  • بزرگترین خانه های عثمانی
  • پارک جنگلی

بدین سان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دیگر مناطق شهر استانبول و همچنین خرید ملک در ترکیه می توان با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه TSC در ارتباط بود، تا کامل ترین و به روزترین اطلاعات را در این باره کسب کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا