مقالات

نکات مهم افتتاح حساب درترکیه

با توجه به رشد اقتصادری چشمگیر در ترکیه، افراد زیادی تمایل دارند تا اقدام به شروع کسب و کار در ترکیه نمایند. حال یکی از موارد مهم داشتن حساب بانکی در ترکیه است. به همین خاطر در ادامه نکات مهم افتتاح حساب در ترکیه را به اختصار توضیح خواهیم داد.

مواردی مهم

هر فرد ایرانی می تواند اقدام به افتتاح حساب دلاری نماید. شرط لازم برای افتتاح حساب در ترکیه لزوما داشتن اقامت ترکیه نیست. در زراعت بانک فرد تنها با پاسپورت خود می تواند حساب بانکی افتتاح نماید.

از نکات مهم افتتاح حساب در ترکیه این است که با داشتن حساب بانکی، امکان تبادلات مالی از طریق بانک های جهانی میسر است.

نکته ی دیگر این که تمامی حساب ها دارای IBAN می باشند. امکان صدور ویزا کارت و همچنین مستر کارت نیز وجود دارد. در ادامه نیز می توان با داشتن این کارت از طریق سایت های بین المللی اقدام به خرید کرد.

از دیگر نکات مهم افتتاح حساب در ترکیه می توان به این مورد اشاره داشت که امکان بردشات پول از ATM در سراسر دنیا میسر است.

از سال 2020 به بعد برای افتتاح حساب افراد خارجی بالاخص ایرانیان سختگیری های بیشتری اعمال گشته است. حال باید در نظر داشت که تمامی موارد را رعایت کرد تا با مشکلی مواجه نشد. در ادامه به شیوه های مختلف افتتاح حساب اشاره خواهیم داشت:

نکات مهم افتتاح حساب درترکیه

افتتاح حساب در ترکیه با اقامت

اگر فردی دارای اقامت باشد می تواند در زراعت بانک و ایش بانک اقدام به افتتاح حساب نماید. مدارک لازم در این امر عبارتست از: کیمیلک، برگه نفوس، قبض آب و برق که به نام خود فرد است و سیم کارت .

زمانیکه کارت به نام شخص صادر شد، پس از 7روز کاری به آدرس پستی شخص ارسال می گردد.

افتتاح حساب در ترکیه بدون اقامت

در این روش فرد تنها با داشتن پاسپورت خود می تواند در زراعت بانک اقدام به افتتاح حساب نماید. در وهله ی اول باید کد مالیاتی اخذ کرد و سپس به بانک مراجعه کرد. در بازه زمانی یک روزه می توان کار افتتاح حساب را انجام داد. حساب افتتاح شده می تواند به انواع ارز باشد. در این میان حضور یک فردی که تسلط به زبان ترکی دارد، ضروری است.

افتتاح حساب از طریق ثبت شرکت در ترکیه

یکی دیگر از نکات افتتاح حساب در رتکیه این است که با ثبت شرکت می توان اقدام به این کار کرد. این حساب ویژگی حساب های تجاری را دارد.( بطور مثال: چندامضاء بودن آن، تعیین سقف برداشت)

افتتاح حساب از طریق سپرده گذاری در بانک

حداقل مبلغی که می توان در بانک های ترکیه سرمایه گذاری کرد، باید 30 هزار لیر باشد. به این سپرده ها سود نیز تعلق می گیرد.

حال برای آگهی بیشتر نسبت به افتتاح حساب در ترکیه و نکات مهم افتتاح حساب درترکیه و همچنین مواردی از این قبیل می توانید با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه TSC در ارتباط باشید، تا راهنمایی های دقیقی را دریافت نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا