مقالات

نکات مهم خرید ملک در ترکیه

با توجه به استقبال روز افزون افراد از خرید ملک در ترکیه بهتر است از نکاات مهم خرید ملک در ترکیه اطلاع بیشتری بدست آورد. در ادامه در خصوص این نکات توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

یکی از مهم ترین مسائل این است که حتما از پروژه ای خریداری کنید که پیش از شما یک فرد خارجی از آن پروژه خرید ملک انجام داده باشد. اگر این مورد را در نظر داشته باشید، از این بابت می توان مطئن بود که تمامی استعلامات از ادارات مربوطه انجام شده و هیچ مشکلی نیز وجود ندارد.

مراحلی که باید به آن توجه ویژه ای داشت

پیش از هر تصمیم قطعی بهتر است که یک کپی از سند ملک مورد نظر را از فروشنده دریافت کنید، سپس با در دست داشتن کپی به اداره سند منطقه مراجعه کنید. سپس از مسئول مربوطه استعلام سند گرفته شود.

پس از استعلام گرفتن از این بابت مطئن خواهید بود که ملک مذکور مشکلی ندارد.

خرید ملک

یک روز بعد از پرداخت هزینه و تسویه با فروشنده می توان برای به نام زدن سند در اداره تاپو اقدام کرد. در این میان بهتر است که یک مترجم یا مشاوره در روز سند زدن همراه تان باشد. مالیات انتقال ملک 4% از ارزش کل ملک محسوب می شود.

نکات مهم خرید ملک در ترکیه

مدارک لازم برای خرید ملک

یکی از نکات مهم خرید ملک در ترکیه این است که در خصوص مدارک لازم باید اطلاعات کافی داشت. مدارک به قرار ذیل است:
پاسپورت که به ترجمه رسمی رسیده باشد، عکس خریدار، عکس فروشنده، هزینه های مرتبط با سند که توسط خریدار باید پرداخت شود، هزینه مترجم رسمی،برگه پایان کار و تسویه حساب مالیات-عوارض از شهرداری مربوطه، ارائه بیمه نامه اجباری.

مراحل پس از دریافت سند

زمانی که سند دریافت شد، می توان با در دست داشتن سند از اداره مهاجرت زمان مصاحبه گرفت. با توجه به ارزش ملک برای اخذ اقامت یک ساله ترکیه و یا اخذ شهروندی ترکیه درخواست داد.

نکات مهم

اگر از پروژه ای خرید ملک به صورت پیش خرید صورت گیرد مراحل کمی متفاوت خواهد بود.
در خصوص استعلام ملک حتما در نظر داشته باشید که ازادارت مربوطه امر استعلام به درستی انجام شود.

در خصوص تمامی قوانین، مراحل و همچنین نکات مهم خرید ملک در ترکیه می توانید با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه TSC در ارتباط باشید، تا به بهترین شکل راهنمایی های لازم را دریافت نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا