مقالات

هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه های زندگی در ترکیه به نسبت هزینه های زندگی در ایران کمتر می باشد. امروزه با توجه به شرایط حال حاضر افراد بیشتری تصمیم به مهاجرت دارند. در این میان کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، رشد چشمگیر اقتصادی اش، تشابه فرهنگی اش با ایران یکی از گرینه های پرطرفدار است.

باید در نظر داشت که پیش از تصمیم جدی در خصوص مهاجرت، تمامی جوانب این امر سنجیده شود. یکی از مسائل مهم، سنجیدن هزینه های زندگی در ترکیه است. در ادامه به اختصار در این خصوص توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

هزینه های زندگی در ترکیه

در وهله ی اول در خصوص هزینه های زندگی در ترکیه متناسب با درآمد باید برنامه ریزی داشت. حال در خصوص هزینه های لازم توضیحاتی را ارائه می نمائیم :

هزینه اجاره یا خرید ملک

ارقامی که در ادامه بیان می شود میانگین می باشد. مهم ترین مسئله هزینه لازم برای اجاره و یا خرید ملک درترکیه می باشد. اجاره منزل ماهانه 1500 لیر در مکانی است که دسترسی خیلی خوبی ندارد. واحد 50 متری در یک مکان ایده آل حدودا 1500 لیر است، البته باید در نظر داشت که به سختی می توان چنینی واحدی را یافت. امکانات خانه و مکانی که واقع شده است در قیمت آن تاثیر گذار است. هر اندازه خانه ی مورد نظر به مرکز شهر نزیدک تر باشد، قیمت تغییر می کند. هزینه های جانبی ملک است. املاک 12 درصد یک اجاره و یا یک اجاره کامل را به عنوان کمیسیون دریافت می کند. برای خرید ملک باید در نظر داشت که 4 درصد ارزش ملک را باید برای به نام زدن سند پرداخت کرد.مالیاتی که باید پرداخت کرد نیز بسته به موقعیت مکانی ملک متفاوت می باشد. این مالیات یک درصد یا 8 درصد و یا 18 درصد ارزش ملک است. در بعضی از نواحی ترکیه نیز با توجه به فرسوده بودن بافت مالیات به آن تعلق نمی گیرد.

هزینه های زندگی در ترکیه
هزینه های زندگی در ترکیه

هزینه وسایل مورد نیاز

در خصوص وسایل مورد نیاز برای زندگی است. افرادی قصد دارند که وسایل خود را از ایران به ترکیه ببرند. بطور میانگین اگر قصدآوردن تمامی وسایل باشد، باربری هزینه ای حدود 30 میلیون تومان را دریافت می کند. باید هزینه های ترخیص و هزینه حمل گمرک تا خانه را نیز در نظر داشت.( حدودا 3000لیر هزینه در ترکیه لازم است.) در این بین باید در نظر داشت که احتمال آسیب به وسایل نیز وجود دارد.

اگر قصد خرید وسایل در ترکیه را دارید می توانید با قیمت مناسب نیز وسایل مورد نیاز تان را تهیه کنید. بطور میانگین یک واحد یک خوابه را می توان با 15000 لیر تجهیز کرد. ( این ارقام میانگین می باشند، بسته به نوع برند نیز مبلغ متفاوت می باشد.) مورد بعدی هزینه شارژ می باشد که بسته به متراژ خانه است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص، هزینه های زندگی در ترکیه اعم از اجاره و خرید ملک و… می توانید با مشاوران با تجربه مرکز خدمات ترکیه در ارتباط باشید تا به بهترین شکل تصمیمی درست را اتخاذ نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا