اخبارمقالات

کاخ سفید در انتظار بایدن/دموکراتها پیروز انتخابات شدند

انتخابات ریاست جمهوری و کنگره 2020 آمریکا که از نیمه اول ابان ماه کلید خورد بالاخره پس از کشمکش های فراوان بین دو رقیب د
وموکرات و جمهوری خواه به پایان رسید و سر انجام طبق اعلان رسمی منابع معتبر جو بایدن توانست برنده انتخابات شود.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSCشمارش ارا در ایالت های مختلف امریکا که تا روز جمعه هم ادامه یافته بود علیرغم اعتراض دونالد ترامپ مبنی بر اینکه تقلب در شمارش ارا صورت گرفته ،اما این تقلب از سوی مقامات حقوقی امریکا نیز به نتیجه نرسید و ساعتی پیش رسما جو بایدن بعنوان رئیس جمهور امریکا انتخاب شد و بزودی وارد کاخ سفید می شود.
این در حالی است که تعداد زیادی از ارا آرا به دلیل شرایط همه‌گیری بیماری کرونا پستی بر گزار شد و شبکه فاکس نیوز نزدیک به نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری ساعاتی پیش در آمریکا اعلام کرد: بایدن با کسب ۲۹۰ رأی الکترال در برابر ترامپ با ۲۱۴ رأی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ به پیروزی رسید.
جو بایدن در ایالات نوادا، پنسیلوانیا و جورجیا به ترتیب با اختلاف ۲۲۶۵۷، ۲۱۷۰۵ و ۴۱۳۴ رأی پیشتاز شد.
نتایج آرای شمارش شده، بایدن را با مجموع ۲۶۴ رأی الکترال پیشتاز این انتخابات معرفی می‌کند؛ امری که با واکنش تند ترامپ و کارزار انتخاباتی او مواجه شد تا جایی که با ادعای تخلف در روند شمارش آرا خواستار بازشماری آرا در ایالت ویسکانسین و همچنین توقف روند شمارش آرا در ایالت میشیگان شدند؛ تلاش‌هایی که به حکم دادگاه عالی ایالتی بی نتیجه ماند.

ترامپ اعتراض کرد

دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ روز شنبه در واکنش به اعلام پیروزی جو بایدن رقیب دموکرات خود در رسانه اجتماعی توئیتر بیانیه ای صادر کرد.
در بیانیه صادره از سوی نامزد جمهوری‌خواهان در انتخابات ۲۰۲۰ در این خصوص آمده است: همه می دانیم چرا بایدن عجله داشت تا به دروغ اعلام پیروزی کند و رسانه ها هم به کمک او آمده اند.
دونالد ترامپ در این خصوص ادعا کرد: آنها نمی خواهند حقیقت آشکار شود. واقعیت این است که انتخابات به پایان نرسیده است. جو بایدن به عنوان برنده در هیچیک از ایالات به ثبت نرسیده است! چه برسد به اینکه برنده ایالت‌های کلیدی که به بازشماری آراء رفته‌اند یا ایالت‌هایی که ستاد ما چالش‌های حقوقی مشروع ارائه داده که می‌تواند برنده نهایی را تعیین کند.
عضو کمیسیون انتخابات آمریکا هم اعلام کرد تا اینجای کار هیچ نشانه‌ای دال بر تقلب انتخاباتی به چشم نمی‌خورد.
«الن واینتراب» (Ellen Weintraub) از اعضای کمیسیون انتخابات آمریکا علیرغم ادعاهای مکرر ترامپ اعلام کرد که هیچ ادله‌ای در خصوص وقوع تقلب در انتخابات این کشور وجود ندارد.
«الن واینتراب» در این باره گفت: مقامات محلی و ایالتی و کارکنان محل‌های شمارش آرا در سراسر کشور سخت مشغول کار هستند. اعتراض‌های اندکی درباره شیوه برگزاری این انتخابات ثبت شده است.در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا