مقالات

کاردر ترکیه

کار در ترکیه یکی از مسائلی است که افراد بسیاری در خصوص آن مشغولیت ذهنی دارند. خیلی از افراد قصد دارند تا اقدام به شروع کسب و کار و ثبت شرکت در ترکیه بنمایند. به همین دلیل قصد داریم در ادامه به برخی از موارد در خصوص کار در ترکیه بپردازیم.

در صورتی که خود فرد نخواهد اقدام به ثبت شرکت کند، مسیر دیگری نیز وجود دارد. در یک روش اقدام از سوی یک کارفرمای ترک باید صورت گیرد. به این صورت که مستقیما از طریق سفارت یا کنسولگری ترکیه اقدام صورت می گیرد. این پروسه کاری 30 روز زمان می برد.

نکاتی مهم در خصوص کار در ترکیه

اجازه ی کاربه این صورت است که فرد با کارفرمای مشخص برای یک حرفه خاص در یک مکان تعیین شده، شروع به کار می کند. با سپری شدن یک سال اگر توافق بین طرفین صورت گرفت، این اجازه ی کار تا 3 سال دیگر قابل تمدید می باشد.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که فرد حداقل 60 روز قبل از انقضای مجوز کار خود باید جهت تمدید آن اقدام کند.

کار در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

در یک روش دیگر فرد می تواند اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نماید. در این صورت در ابتدا اجازه ی کار یک ساله داده می شود، سپس اجازه کار دو ساله و بعد از آن نیز اجازه کار سه ساله را می توان دریافت کرد. با این روال اگر پنج سال متوالی را بتوان اجازه کار را تمدید کرد. همچنین در طول بازه ی زمانی پنج ساله کمتر از شش ماه خارج از ترکیه بود، امکان درخواست شهروندی ترکیه و همچنین اجازه ی کار مادام العمر نیز وجود دارد.

مراحل پس از اتمام اجازه ی کار

باید موارد زیر رادر نظر داشت:

  • فعال بودن شرکت
  • اهمیت داشتن سود شرکت در سالهای سوم، چهارم و پنجم
  • این را باید در نظر داشت که حق بیمه 5 فرد ترک پرداخت شود.
  • ارسال مدارک جهت تمدید 60 روز قبل از تاریخ انقضاء صورت گیرد.
  • باید به تاریخ انقضای پاسپورت نیز توجه داشت.

در خصوص مراحل ثبت شرکت در ترکیه، انواع شرکت در ترکیه، اشتغال در ترکیه می توانید با کارشناسان مرکز خدمات ترکیه در ارتباط باشید، تا بهترین راهنمایی ها را دریافت کنید و تصمیمی درست را اتخاذ نمائید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا