مقالات

نقش موسیقی در یادگیری زبان های خارجی

 

راه های ارتباطی با مرکز خدمات ترکیه در استانبول جهت مشاوره و ثبت نام دوره ها :
905537154401+ :(Tel(WhatsApp
902122124401+ :(Tel(Office
Address: Cumhuriyet Mah,Halaskergazi Cd,Koza Apt,kat3 şişli. İstanbul

 

راه یادگیری انگلیسی، جذاب کردن یادگیری آن از طریق عادات و ابزارهای صحیح است و یکی از بهترین این راه ها همواره با شما همراه بوده است، این راه دقیقا درون تلفن هوشمند شما قرار دارد.اگر تا حالا به این فکر نیفتاده اید، مهم نیست، هنوز هم برای شروع دیر نشده،انگلیسی را از طریق موسیقی و آهنگ بیاموزید.

از آنجایی که موسیقی عضو جدایی ناپذیر از انسان است و رابطه عمیقی بین انسان و موسیقی وجود دارد، میتواند بر احساسات انسان تاثیر بگذارد و آرامشی بوجود بیاورد که در آن آرامش یادگیری برایمان آسان تر شود. موسیقی کلیدی برای بازگشایی قفل احساسات ماست و در کنار آن آموختن برایمان لذت بخش تر میشود.

دلایل محکمی وجود دارد که نشان میدهد گوش دادن به آهنگ تاثیر زیادی در آموختن زبان دارد. گوش دادن به موسیقی کلاسیک میتواند ذهن را در یادگیری فعال تر کند.تکرار شدن کلمات در موسیقی باعث می شود تا کلمات به راحتی در ذهن شما نقش ببندند. شعری که گوش میدهید همراه با موسیقی آن در ذهن شما حک میشود و مرتب در ذهن شما نواخته میشود. این عامل چنان در آموختن زبان و لغات موثر است که پس از یادگیری فراموش کردن آنها تقریباً غیرممکن است.

گوش دادن موسیقی انگلیسی تمرکز و درک شما را در تلفظ کلمات و ضرب آهنگ بیشتر می کند.از طرف دیگر موسیقی انگلیسی فرهنگ و تفکرات و احساسات افراد انگلیسی زبان را به ما می آموزد. میتوانیم پس از گوش دادن به موسیقی انگلیسی ایده ها و نظرات خود را در مورد آن آهنگ با دوستان خود به اشتراک بگذاریم.

 

از مهمترین دلایل تاثیر موسیقی بر یادگیری زبان میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  • زبان انگلیسی در ذهنتان باقی می ماند: بسیاری از کلمات و الگو ها در طول یک آهنگ مرتب تکرار می گردند و این باعث می شود که این کلمات در ذهن شما باقی بماند.موسیقی قدرت خاصی برای تثبیت در مغز شما دارد. تمام این مسائل به شما کمک خواهند کرد تا از طریق حفظ شدن لغات و اصطلاحات، انگلیسی را راحت تر بیاموزید. در واقع، بعد از مدت کوتاهی امکان ندارد بتوانید آن ها را فراموش کنید.
  • با تلفظ کلمات انگلیسی آشنا می‌شوید: یادگیری زبان با موسیقی به شما کمک می‌کند تا بر تلفظ‌ها هم تمرکز پیدا کنید و ریتم، اوج و فرود و ضرب اهنگ لهجه انگلیسی را نیز بهتر درک کنید و یاد بگیرید.
  • موسیقی به شما فرهنگ انگلیسی می آموزد: موسیقی به شما در مورد فرهنگ انگلیسی زبانان اطلاعات می دهد و به شما می آموزد که آنان چه احساس و تفکری دارند. آشنایی با آهنگ ها و هنرمندان مشهور می تواند موضوع مکالمه ای با دوستان انگلیسی زبانتان، به شما بدهد.
  • موسیقی با احساسات ارتباط دارد: ارتباط آدمی با موسیقی قوی و عمیق است. موسیقی مانند کلیدی است که دروازه احساسات‌مان را می‌گشاید، روی خلق‌وخویمان اثر می‌گذارد و سلامت ذهنی و جسمی ما را افزایش می‌دهد. وقتی چیزی با احساسات گره بخورد قطعا راحت‌تر هم به خاطر سپرده می‌شود.
  • در موسیقی از زبان محاوره استفاده میشود: ترانه‌ها و موسیقی‌های مختلف معمولا شامل تعداد زیادی عبارت، لغت و اصطلاح هستند. از آنجایی که مخاطب ترانه‌ها افراد بومی هستند، زبان به‌کار رفته در آنها به‌روز و محاوره است. پس اگر موسیقی درستی را انتخاب کنید، با زبان روزمره و کاربردی آشنا خواهید شد.

به کمک یادگیری زبان با موسیقی، اوقات خوبی برای خود فراهم خواهید کرد. موسیقی زبانی جهانی است و همه می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و از آن لذت ببرند. با گوش کردن هر روزه به موسیقی‌های انگلیسی‌زبان شاهد پیشرفت فوق‌العاده‌ای در خود خواهید بود. وقتی آموزش را با فعالیت‌های مفرحی چون گوش دادن به موسیقی و آواز خواندن دنبال می‌کنید، حتی متوجه نخواهید شد که در مسیر یادگیری هستید، تازه از اوقات‌تان هم لذت می‌برید!

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا