مقالات

اصطلاحات رایج در گردشگری

راه های ارتباطی با مرکز خدمات ترکیه در استانبول جهت مشاوره و ثبت نام دوره ها :
905537154401+ :(Tel(WhatsApp
902122124401+ :(Tel(Office
,Address: Cumhuriyet Mah,Halaskergazi Cd,Koza Apt,kat3 şişli. İstanbul

رزرواسیون: عمل تشخیص و ثبت نام تور و یا اقامتگاه تان، تاریخ آغاز و پایان استفاده از تور و اقامت را شامل می گردد. این عملکرد معمولا با پیش پرداخت صورت می گیرد.

رزرواسیون طریق اُپسیون: در این شکل، رزرواسیون تا ساعت و تاریخی مشخص و بدون هیچگونه مسئولیت خاصی بنام شما انجام می گردد و اگر تا ساعت و تاریخ مشخص شده جواب مثبت ندهید این رزرواسیون کنسل می شود.

قرار داد مشتری یا وچر: قراردادی است که ما بین گردشگر و آژانس به امضاء میرسد این قرارداد بهنگام رزرواسیون قطعی جاری می شود. قرارداد مورد بحث تمامی جزئیات نحوه اقامت،ایاب و ذهاب،خدمات راهنمائی و وضعیت خوراک را شامل می گردد از نظر حقوقی بسیار اهمیت دارد.

لیدر تور: لیدر تور مسئول تنظیم تورو بجای آورده شدن تمام مفاد قرارداد سیاحت، تامین گردش های داخل شهری، تورهای تاریخی وتفریحی، قبول نمایندگی کامل شرکت توریستی بوده و از تجربه و اطمینان بخشی کامل برخوردار است.

راهنمای محلی: این راهنما در خلال گردش شما، در مورد مناطق مختلف اطلاعات کافی در اختیارتان قرار داده و دارای اجازه رسمی از طرف موسسات ذیصلاح کشور هستند.

word 1

انواع اتاق ها

 

Single: اتاق تک نفره در این اتاق ها یک تخت خواب تک نفره و جود داشته و ما به تفاوت اقامت در اتاق تک نفره معمولاً پرداخت می شود.

Double: اتاق دونفره، این اتاقها دارای تختخواب دونفره هستند.

Twin: اتاق دو تخته، در این اتاق ها دو تخت خواب تک نفره وجود دارد.

Triple: اتاق سه نفره، به اتاق های دونفره یک تختخواب دیگر نیزعلاوه می شود.

6

وضعیت پانسیون ها

 

اتاق+صبحانه (Bed &Breakfast = BB): این نوع اقامت و صبحانه را در بر می گیرد.

نصف پانسیون (Half Board = HB): این نوع اقامت، صبحانه و معمولاً شام را در برمی گیرد.

پانسیون کامل (Full Board = FB): اقامت و سه وعده غذائی را شامل می گردد.

پانسیون با همه چیز (All Inclusive = A.İ): اقامت، وعده های غذائی، نوشیدنی های رایگان و تمامی برنامه ها را در خود جای می دهد.

ورود به هتل – خروج از هتل(Check in – Check out): معمولاً ورود و اسکان در هتل ها بعد از ساعت 12 یا 13 و خروج از آن قبل از 12 یا 13 قید می گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا