مقالات

منطقه ای که به مداد رنگی استانبول شهرت دارد/ با محله بالات آشنا شوید

اگر دلتان میخواهد در شهر زیبای استانبول از یک محله قدیمی ولی زیبا دیدن کنید، به شما محله بالات را پیشنهاد میدهیم.
این منطقه با کوچه های سنگفرش خاکستری رنگ و خانه هایی از تمام رنگها جلوه بسیار زیبایی در بین‌تمامی محله های استانبول دارد.
بالات، محله ای ساکت و نسبتا دنج جزو منطقه فاتیح استانبول و در بخش اروپایی است. که بدلیل خانه های رنگی اش بسیار معروف شده است. در این محله دیوار خانه ها هرکدام به یک رنگ است. و این تنوع رنگی بسیار این محله را چشم نواز کرده است.

بالات محله


بالات علاوه بر تنوع رنگ خانه ها تنوع در اقوام ساکنین خود نیز دارد. و در آن اقوام مسلمان، مسیحی و یهودی همه در کنار هم زندگی میکنند. و به کسب و کار خود مشغول هستند. معماری خانه ها در بالات اغلب سبک یهودی دارند. و برخی موارد سبک کلاسیک اروپایی را دارا هستند.

مغازه های بالات محله


کوچه های باریک و خانه های‌ رنگارنگ چسبیده بهم یک پلت مدادرنگی را ساخته اند، که همین دلیل جذابیت و معروف شدن این محله میباشد.

علت انتخاب اسم بالات برای این محله

اولین ساکنین این محله یونانیان بوده اند. و بالات که یک کلمه یونانی است، به معنای قصر میباشد. و ‌تا امروزه این محله اسم یونانی خودش را حفظ کرده است.
این منطقه بدلیل تنوع اقوام و ادیان شامل بناهای زیبایی نیز میباشد. که میتوان به کلیسای آهنی سنت استفان بولگار و همچنین مدرسه ارتودوکس یونانی ها و مساجد متعدد … اشاره نمود. که این همنشینی مسجد و کلیسا خود از وجود فرهنگ ،تمدن و آزادی عقیده در این محله میباشد. و جای تحسین بسیار دارد.

کلیسا بالات محله


این محله همانند سایر مناطق استانبول کافه های فراوان ، زیبا و دنجی دارد. که اگر گذرتان به آنجا افتاد خوبست که طعم قهوه ترک یا چای در استکان کمر باریک را تست کنید.
ضمنا این محله زیبا و دلربا بسیار به دریا نزدیک است و همچنین از میدان تکسیم حدود نیم ساعت با اتوبوس یا تاکسی فاصله زمانی دارد.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت ازدواج – طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار- خرید ملک و… سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا