اخبار

بد قولی بوئینگ در تحویل به موقع هواپیما به ترکیه/ترکیش غرامت می گیرد

با افزایش تعداد مسافران به کشور ترکیه ،صنعت هوایی این کشور نیز می بایست با این افزایش ،تعداد هواپیما ها را با ارائه خدمات مناسب به گردشگران افزایش دهد.
از طرفی با افتتاح فرودگاه جدید استانبول که از ان بعنوان یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان نام می برند ،پرواز های بین المللی نیز از سراسر دنیا به خصوص ایران افزایش چشمگیری داشته است.
همانطور که می دانید این فرودگاه لوکس به یکی از شلوغترین فرودگاه های جهان تبدیل شده است. و با افتتاح فاز های جدید این فرودگاه قطعا خدمات دهی به گردشگران نیز افزایش خواهد یافت.

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC دولت ترکیه نیز به منظور رفاه بیشتر توریست ها همواره در صدد است تا امنیت مسافران را به خصوص در بخش حمل و نقل هوایی انجام دهد .در این راستا خرید هواپیما برای دولت این کشور یکی از اولویت ها می باشد.

هواپیما بوئینگ

به گزارش خبرنگار ما بوئینگ که یکی از بزرگترین و شناخته ترین تولید کنندگان هواپیما در جهان است ،همه ساله تقاضای بسیاری از کشور ها جهت ارسال و فروش هواپیما را پاسخگوست.
این در حالی است که ترکیه یکی از بزرگترین متقاضیان برای خرید بوئینگ است. اما بر اساس اخرین اطلاعات بدست امده اینبار بوئینگ بد قولی کرده و نتوانسته به تعهدات خود و تحویل به موقع هواپیما به کشور ترکیه عمل کند.

این گزارش می افزاید در پی سقوط چند فروند هواپیمای بوئینگ مدل 737 مکس و زمین گیر شدن ان ،بوئینگ مشتریان زیادی را از دست داده و باعث سلب اعتماد دیگر کشورها شده است.
و به نوعی در نوسازی ناوگان حمل و نقل هوایی تاخیرات زیادی را بوجود اورده است. به طوری که 9 ماه پس از زمین گیر شدن هواپیما مدل 737 مکس،غول هواپیما سازی امریکا از طولانی شدن پروسه شناسایی و رفع نقص سیستم ایمنی خبر داده . و اعلام کرده تولید این مدل از ابتدای سال 2020 معلق شده است.

شکایت هواپیمایی ترکیش به دلیل عمل نکردن بوئینگ به تعهدش

در این میان هواپیمایی ترکیش که یکی از معتبر ترین شرکتهای هوایی ترکیه است در سالهای 2013 تا 2015 هفتاد و پنج فروند هواپیما 737 مکس را به بوئینگ برای خرید سفارش داده بود که متاسفانه بوئینگ به تعهدش عمل نکرد.

بوئینگ
بدقولی بوئینگ به ترکیش


این در حالی است که چندی پیش هواپیمایی ترکیش از موافقت بوئینگ برای جبران خسارت در پی زمین گیر شدن 12 فروند هواپیمای دیگر مدل 737 مکس خبر داده بود .
که ان هم عملی نشد و همین موضوع سبب شده تا هواپیمایی ترکیش در خواست غرامت از غول هواپیما سازی امریکا کند.

گفتنی است این دو شرکت از افشای محتوا و همچنین توافقات مالی خودداری می کنند. اما هنوز کسی نمی داند که سرانجام بوئنگ چه خواهد کرد.
اما انچه مسلم هست ترکیش در خواست خسارت کرده است.برخی رسانه های ترکی نیز پیشتر اعلام کردند میزان خسارت براورد شده رقمی معادل 120 تا 225 میلیون دلار می باشد.
اخرین گزارش ها حاکی از ان است که از ماه مارس سال گذشته به دلیل مسائل ایمنی و همچنین سقوط دو فروند 737 مکس در خطوط هوایی اندونزی و اتیوپی، این مدل هواپیما در سراسر جهان زمین گیر شده است. و بوئینگ همچنان ادعا می کند در پی رفع نقص ان می باشد.

بوئینگ مدل 737

یاد اور می شود بر اساس اخرین نظر سنجی ها، محبوب ترین مدل، بوئینگ ۷۳۷ است که از سال ۱۹۶۷ بیش از ۹،۶۰۰ مورد از این هواپیما ساخته شده است.
در حالی که خانواده ایرباس A320 از سال ۱۹۸۸ تاکنون ۷،۶۹۶ عضو داشته است. این دو هواپیمای تجاری بیشتر از همه شرکت های هواپیمایی در حال تولید هواپیما هستند.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت رسمی و قانونی ازدواج- طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت در

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا