مقالات

تاریخ احتمالی برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا /دوئل ترکیه برای میزبانی

تاریخ احتمالی برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا

همانطور که می دانید شیوع ویروس کرونا طی سه ماه گذشته کلیه فعالیتهای اقتصادی- اجتماعی – فرهنگی و حتی ورزشی را تحت الشعاع قرار داد بطوری که تمامی رقابت‌های فوتبال در سراسردنیا تعطیل شد وبا کم شدن سرایت این ویروس یکی دو روزی است که برخی ازکشورها فوتبال ها را بدون حضور تما شاچی اغاز کردند اما این روزها خبرهایی مبنی بر میزبانی برخی کشورها برای برگزاری فینال لیگ قهرمانان اروپا به گوش میرسد. به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC در این راستا گزینه‌هایی پیش‌روی یوفا برای تعیین تکلیف لیگ قهرمانان اروپا قرار دارد و بر اساس اخرین اخبار یوفا (اتحادیه فوتبال اروپا) در نظر دارد مسابقات باشگاهی خود شامل لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را تا پایان ماه آگوست به اتمام برساند. این در شرایطی است که از دو تاریخ ۲۶ و ۲۹ آگوست (۵ و ۸ شهریور) به عنوان تاریخ احتمالی برگزاری فینال این مسابقات نامبرده شده است. پیش از این قرار بود فینال رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا فصل جاری ۱۰ خرداد برگزار شود.

این در حالی است که علیرغم گزینه های یوفا برای میزبانی فینال ،در سال 2019 قرار بود فینال مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه المپیک آتاترک در استانبول ترکیه برگزار شود اما همچنان اخبار ضد و نقیضی برای میزبانی به گوش میرسد .

به گزارش خبر نگار ما مقام‌های دولتی و طرفداران فوتبال ترکیه معتقدند شهر استانبول به دلیل موفقیت در مبارزه با شیوع ویروس کرونا میزبان مناسبی برای دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا خواهد بود. وزیر ورزش ترکیه نیز تاکید کرده تردیدی ندارم که دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا در بهترین شرایط به میزبانی استانبول برگزار خواهد شد. ما اطمینان داریم اخبار خوبی در جلسه 17 ژوئن یوفا دریافت خواهیم کرد.

البته ترکیه این موضوع را از نزدیک دنبال می‌کند، زیرا بسیار مهم است ومحمد قصاب‌اوغلو با اطیمنان می گوید شهر استانبول قطعاً برگزار کننده این دیدار خواهد بود.

ترکیه میزبان لیگ قهرومان اروپا
ترکیه میزبان لیگ قهرومان اروپا

.یاد اور می شود کمیته اجرایی یوفا 17 ژوئن (28خرداد) درباره میزبانی استانبول از دیدار فینال لیگ قهرمانان اروپا تصمیم خواهد گرفت. در روزهای اخیر از برخی شهرهای پرتغال، اسپانیا، آلمان و حتی روسیه به عنوان جایگزین‌های استانبول نام برده شدند اما همانطور که در بالاذکر شد در ترکیه این اطمینان وجود دارد که لیگ قهرمانان اروپا با هر شکلی ادامه پیدا کند، قادر به میزبانی از این بازی ها در استانبول خواهند بود.

گفتنی است در بازی های لیگ اروپا گالاتاسرای از ترکیه نیزبازی های خوبی را با پاریسن ژرمن و رئال مادرید انجام داد .

همچنین خبرگزاری تاس روسیه، آلکسی سوروخین می‌گوید سن‌پترزبورگ اکنون به خوبی برای میزبانی از فینال لیگ قهرمانان اروپا 2021 – 2020 مجهز شده است. این شهر همچنین آماده میزبانی از دیدارهای یورو 2020 در تابستان سال آینده میلادی است.

این عضو روسی کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) گفت: فینال لیگ قهرمانان اروپا هم‌پوشانی با دیدارهای جام ملت‌ها ندارد. میان این دو رویداد فاصله زمانی وجود دارد و سن‌پترزبورگ خود را با میزبانی شایسته از آنها منطبق کند. ما هیچ چالش بزرگی نداریم که در گذشته نتوانسته باشیم آن را برطرف کنیم. هر رویدادی چالش‌های خاص خود را دارد. برای بازی فینال لیگ قهرمانان اروپا 2 تیم مشخصی بازی خواهند کرد. البته تا قبل از آغاز مرحله نهایی مشخص نیست از هواداران کدام تیم‌های میزبانی خواهیم کرد.

استانبول میزبان لیگ قهرمانان اروپا
استانبول میزبان لیگ قهرمانان اروپا

حال باید منتظر ماند و دید ایا مقامات ترکیه برنده این دوئل برای میزبانی فینال لیگ قهرمانی اروپا خواهد بود؟

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج در ترکیه – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا