اخبار

دنیا تنها با پادزهر از شر کرونا خلاص می‌شود/خبر های خوش از رقابت برای ساخت واکسن کرونا

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

واکسن کرونا

در پی شیوع بیماری کرونا و افزایش امار فوتی ها در تمام دنیا،اجماع جهانی برای ساخت واکسن یا به نوعی پادتن صورت گرفته تا هر چه زودتر پادزهری برای این ویروس نا شناخته تولید شود چرا که روز به روزبه تعداد مبتلایان کوید 19افزایش می یابد.

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC این در حالی است که هنوز دارویی برای این ویروس ساخته نشده و در بسیاری از کشور های دنیا از جمله ترکیه و کشور هایی اروپایی و امریکایی همچنان خانه نشینی وقرنطینه پا برجاست ضمن اینکه تبعات منفی این بیماری خسارت های هنگفتی را به اقتصاد کشور ها وارد کرده وباعث شده تا میلیا ردها میلیارد ضرر در بخشهای توریست – خدمات و ..ایجاد شود.

بنابراین برای مقابله جدی با این بحران ،تسریع بخشیدن به روند تولید واکسن و داروهای درمانی است.

در این ارتباط سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین موضع نسبت به بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا در جهان از ابتکار سازمان ملل متحد برای همراه کردن بسیاری از کشورها از جمله فرانسه و آلمان و … جهت تسریع بخشیدن به روند تولید واکسن،‌ داروهای درمانی و کیت‌های آزمایش تشخیص بیماری کووید ۱۹ خبر داده است وبسیاری از کشورها بلافاصله پس از شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ رقابت بر سر تولید واکسن قطعی این بیماری را آغاز کردند.

واکسن کرونا
واکسن کرونا

در این بین کشورهای چین- امریکا- ‌ ترکیه – انگلستان- روسیه و برخی کشور های اروپایی دیگر به شدت در حال رقابت بر سر ساخت واکسن هستند.

اما بر اساس جدیدترین اخبار رسمی که روی خروجی خبر گزاریهای دنیا قرار گرفته ، دانشگاه آکسفورد انگلیس از جمله پیشگامان تولید واکسن ضد ویروس کرونا است که به تازگی موفق به تولید نوعی از واکسن شد که در آزمایش‌های بالینی نتایج موفقیت‌آمیزی داشته است و تاکنون درصد اطمینان از اثربخشی این واکسن قابل توجه بوده است.

شرکت دارویی مربوط اعلام کرده است که اولین توافقنامه‌ها را برای حداقل ۴۰۰ میلیون دوز واکسن تضمین کرده است. هدف آن منعقد کردن معاملات بیشتر به منظور گسترش ظرفیت در طول چند ماه آینده برای اطمینان از تحویل واکسن در سطح جهانی است که توانایی تولید یک میلیارد دوز واکسن بالقوه کووید ۱۹ دانشگاه آکسفورد را دارد و عرضه آن در ماه سپتامبر یعنی اوایل شهریور ماه آغاز می‌شود.

به گفته وزیر بهداشت انگلیس اگر واکسن کرونای دانشگاه آکسفورد موفقیت آمیز باشد، این کشور تا ۳۰ سپتامبر امکان تامین ۳۰ میلیون دوز از آن را خواهد داشت، و حالا شرکت مزبور از نهایی شدن توافقنامه صدور مجوز با دانشگاه آکسفورد برای “واکسن آدنوویروس نوترکیب” خبر داد.

ساخت واکسن کرونا
ساخت واکسن کرونا

بر اساس این گزارش این همه‌گیری یک فاجعه جهانی بوده و چالشی برای همه بشریت است. ما یا باید ویروس را با هم شکست دهیم و یا همچنان جهان محکوم به تحمل رنج‌های عظیم و آسیب‌های طولانی مدت اقتصادی و اجتماعی خواهد بود. ما در تلاشیم تا دستاورد دانشگاه آکسفورد را در مقیاس جهانی و با سرعت بیشتری به تولید برسانیم

یاد اور می شود بیش از یک میلیارد دلار (۸۲۰ میلیون پوند) از سوی سازمان تحقیقات و توسعه پیشرفته زیست پزشکی آمریکا برای توسعه، تولید و تحویل واکسن تخصیص داده شده است.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه -ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا