اخبار

آمادگی‌ بالای زیر ساخت‌های ترکیه برای مقابله با ویروس کرونا / وعده اردوغان برای ریشه کنی کرونا در هفته های آینده

همانطور که می دانید پای ویروس کرونا تقریبا به همه جای جهان باز شده و این میهمان ناخوانده تاکنون بسیاری از مردم دنیا را مبتلا و تعداد زیادی را نیز به کام مرگ کشانده است .

مقابله با ویروس کرونا در ترکیه

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC در این میان برخی از کشور ها از جمله ترکیه توانسته کنترل خوبی را در مهار و گسترش این ویروس داشته باشد.
و براساس جدیدترین و آخرین اخبار از جمله کشور هایی است که آمار مبتلایان و بعضا قربانیان آن چشمگیر نمی باشد و شاید دلیل اصلی آن علاوه بر کنترل مبادی و مرزهای ورودی و خروجی به موقع با کشورهای درگیر ، پیشرفته بودن سیستم پزشکی و تجهیزات درمانی و بیمارستانی آن است.

تدابیر دولت ترکیه در مقابل کرونا

در واقع تدابیر این کشور برای مقابله با این ویروس از دیگر کشورها موثرتر بوده است.
ترکیه اقدامات مهم و اساسی در خصوص مهار ویروس کرونا از جمله محدود کردن دسترسی به اماکن عمومی، اعمال قرنطینه به صورت محدود برای افراد مسن و همچنین تعطیلی مدارس، کافه‌ها، ممنوعیت نمازهای جماعت و تعلیق مسابقات ورزشی و پروازها را به موقع انجام داده است.
همین چند روز پیش بود که به دستور رئیس جمهور ترکیه این کشور در اقدامی بی نظیر کمک های بهداشتی- درمانی را به 86 کشور از جمله ایران ارسال کرد.

مقابله با ویروس کرونا


که میتوان به کیت های تست کوید 19 ساخت ترکیه اشاره کرد. به طوری که کیت های ساخت این کشور ظرف مدت حداقل 90 دقیقه و حداکثر 120 دقیقه پاسخ آزمایش را نشان می دهد. که این سرعت تشخیص برای مبتلایان به این بیماری حیاتی است.

کنترل کرونا در ترکیه ظرف دو تا سه هفته

در این میان رجب طیب اردوغان رئیس جمهور کشور ترکیه از آمادگی‌ بالای زیر ساخت‌های این کشور برای مقابله با ویروس کرونا خبر داده و تاکیدکرده ترکیه ظرف دو تا سه هفته آینده با تدابیر جدیدی که در دست اجرا دارد، بر این بیماری غلبه خواهد کرد.
وی همچنین اعلام کرده جهان در حال حرکت به سوی دوره ای است که هیچ چیزی شبیه پیش از شیوع ویروس کرونا نخواهد بود. و سیستم اقتصادی – اجتماعی- سیاسی و جهانی جدیدی ساخته خواهد شد.

سرعت بالای ترکیه در مقابله با ویروس کرونا

یادآور می شود کشور ترکیه نسبت به سایر کشورها زودتر برای مقابله با ویروس کرونا اقدام کرده است. ناگفته نماند که مردم این کشور نیز نقش بسزایی در قطع زنجیره شیوع این بیماری داشتند.

مقابله با ویروس کرونا در ترکیه


سازمان جهانی بهداشت نیز برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح جهان، آماده باش عمومی اعلام کرده است.
از سوی دیگر شماره تلفن «184» روابط ‌عمومی وزارت بهداشت ترکیه برای پاسخگویی به پرسش های شهروندان درباره کرونا اختصاص یافته، تا شهروندان ترک و غیر ترک بتوانند در اسرع وقت جهت کارهای درمانی تماس حاصل نمایند.

کرونا و آسیب به کشورهای توریستی

یادآور میشود در حال حاضر صنعت گردشگری کشورهایی که شیوع ویروس در آن بیشتر است، حال و روز خوبی ندارند. و بازار توریست ها کاملا کساد است.
و با تدابیر پیش روی روسای جمهور کشورهایی که قطب توریستی محسوب می شوند، قطعا در آینده نزدیک از رونق خوبی بر خوردار خواهند شد.
به گفته مقامات بهداشت کشور ترکیه، هنوز تصمیمی برای باز شدن مرزها گرفته نشده است. و این امر بستگی به زمان مهار ویروس کرونا در دیگر کشور ها دارد.

استانبول و انتخاب آن برای زندگی

گفتنی است استانبول عروس شهرهای ترکیه نیز در حال حاضر در قرنطینه به سر می برد و به دلیل ویژ گی های منحصر بفردش همچنان در صدر گزینه های انتخابی ایرانیان برای خرید ملک و اخذ اقامت – تحصیل و .. می باشد .
همچنین پیشرفت کشور ترکیه در اکثر زمینه ها بخصوص پزشکی و همچنین زندگی،تقاضا برای تحصیل و کار را نیز افزایش داده است.
و بزودی پس از مهار و کنترل بیماری کرونا و باز شدن رسمی مرزهای این کشور، قطعا موج تقاضا برای زندگی در این کشور افزایش چشمگیری خواهد داشت.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت ازدواج – طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار- خرید ملک و… سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا