مقالات

جریمه و دیپورت برای اقامت بیش از 90 روز در ترکیه

اشخاصي كه از ورودشان به خاک ترکیه بیش از سه ماه گذشته باشد مشمول جریمه، و در صورت عدم پرداخت آن دیپورت می شوند.

لذا کشور ترکیه امکان دریافت کارت اقامت موقت یا کیملیک کارت را برای هموطنان فراهم کرده است که از اين طريق میتوانید بین 3 تا 12 ماه برای مواردی چون درمان،تحقیقات ،خرید ملک،تحصیل و … در این کشور ساکن شوید.

همانطور که پیشتر به آن پرداختیم،براساس آمار های رسمی موج سفر به کشور ترکیه به ویژه استانبول رو به فزونی است و رکورد شکنی ایرانیان در سفر به این کشور بیشتر مربوط به اقامت،خرید ملک،ثبت شرکت،تحصیل و حتی ثبت ازدواج در ترکیه می باشد.

جریمه و دیپورت

به گزارش خبرنگار مرکز خدمات ترکیهTSC اگر کسی قصد ماندن بیش از 3 ماه را در ترکیه دارد ،طبق قانون این کشور باید برای دریافت کارت اقامت اقدام کند .

بنابراین اگر به هر دلیلی بیش از 90 روز در خاک این کشور بماند تخلف کرده و طبق مقررات باید مبلغی به عنوان جریمه به ازای هر روز اضافی به دولت این کشور ، هنگام خروج در فرودگاه پرداخت نماید.

و این در حالی است اگر تاخیر و تخلف در پرداخت داشته باشید و یا جریمه را پرداخت ننمایید، بین یک تا پنج سال اجازه ورود به این کشور را نخواهید داشت و به اصطلاح دیپورت می شوید.

در این میان اگر به دلیلی مایل به ماندن بیش از سه ماه در این کشور هستید، دولت ترکیه این امکان را به شما می دهد با مراجعه به مبادی خروجی، نسبت به اجازه اقامت بیشتر درخواست رسمی دهید.

کیملیک یا کارت اقامت

به گزارش ترکیه سرویس TSC شما با دریافت کارت اقامت یا همان کیملیک کارت این امکان را دارید که به صورت موقت به مدت 3 تا 12 ماه در این کشور بمانید.

کیملیک کارت تقریبا شبیه همان کارت ملی خودمان است و علاوه بر عکس ،شماره ای روی آن درج شده که این شماره علاوه بر اینکه هویت شما را مشخص میکند،نشان دهنده آدرس محل سکونت شما نیز می باشد. و به آن T.C NO. گویند.

ضمن اینکه به راحتی می توانید از این کارت جهت انجام امور اداری و بانکی استفاده نمایید. ذکر این نکته ضروری است همانطور که در بالا به آن اشاره شد این کارت موقت است نه دائمی و اعتبار آن نهایتا برای یک یا دو سال است که باید بعد از پایان اعتبار مجدد تمدید گردد.

اگر پیش از اتمام اعتبار اقدام برای تمدید آن نکنید، باید از ترکیه خارج شوید و جریمه مقداری که اضافه ماندید را پرداخت نمایید. در زمان ورود طبق قانون(وی 84) تعهد می دهید که در 10 اقدام برای تمدید اقامت نمایید.

در نظر داشته باشید که این درخواست فقط یکبار انجام پذیر است .لذا توصیه می شود در این مدت جهت تمدید اقامت موقت خود با کمک مشاوران و کارشناسان مراکز معتبر ،جهت گرفتن کارت اقامت اقدام کنید.

بد نیست این نکته را هم یادآور شویم که مفقود شدن کارت اقامت ممکن است برای شما دردسر ساز شود چرا که صدور مجدد آن علاوه بر اینکه هزینه بالایی دارد ممکن است زمان بر هم باشد و‌گاها دیده شده تا یک‌ماه هم‌ به طول انجامیده.

لذا توصیه میشود در حفظ و ‌نگهداری کیملیک کارت خود کوشا باشید و اگر چنین اتفاقی برای شما افتاد حتما با مشاوران و‌کارشناسان مراکز معتبر در میان بگذارید.

خرید ملک در ترکیه و شهروندی

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC بر اساس جدید ترین و آخرین تصمیمات دولت ترکیه جهت دریافت پاسپورت ترکیه و شهروندی این کشور، متقاضیان می توانند با خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار آمریکا و یا سپرده گذاری به مبلغ 500 هزار دلار در بانک های این کشور، شهروند ترکیه شوندکه این خرید و سپرده گذاری باید حداقل 3 سال دوام داشته باشد به طوری که در سند ملک قید می گردد .

همچنین اگر توانایی این را داشته باشید که با راه اندازی کسب و کار در این کشور حدود 50 شهروند ترک را به استخدام درآورید، نیز می توانید پاسپورت ترکیه را دریافت کنید.

حتما در ترکیه جهت دریافت اقامت و خرید ملک از مراکز معتبر و کارشناسان حاذق مشاوره بگیرید

گاها دیده شده برخی از هموطنان که برای گرفتن اقامت و خرید ملک به ترکیه سفر کرده اند در دام افراد سود جو افتاده و متحمل هزینه های سنگین شده اند. به همین منظور توصیه میشود جهت خرید ملک و اقامت از طریق مراکز معتبر و مشاوران کار بلد، این پروسه را به خیال راحت به پایان رسانید.

در پایان یادآور می شود،اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت – ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید، می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ و اینستا گرام با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا