آزمون TÖMER

راه های ارتباطی با مرکز خدمات ترکیه در استانبول جهت مشاوره و ثبت نام دوره ها :
905537154401+ :(Tel(WhatsApp
902122124401+ :(Tel(Office
Address: Cumhuriyet Mah,Halaskergazi Cd,Koza Apt,kat3 şişli. İstanbul

 

یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین آزمون‌های ورودی دانشگاه‌های کشور ترکیه برای زبان ترکی، آزمون تومر (TÖMER) است. آزمون تومر یا کفایت زبان ترکی آزمونی است که توسط مرکز آزمون زبان ترکی استانبولی برگزار می‌شود و سطوح مختلفی را شامل می‌شود. باید گفت که این آزمون برای مراکز مختلف آموزشی، دانشگاه‌ها و… اهمیت بسیاری دارد و می‌توان آن را یکی از پیش شرط‌های ورود به دانشگاه‌های کشور ترکیه دانست، آن هم دانشگاه‌هایی که زبان تدریس آن‌ها ترکی استانبولی است.

این آزمون آزمونی شبیه آزمون های زبان انگلیسی (تافل، آیلتس،…) می باشد و شامل بخش های مختلف است که مهارت های زبانی دانشجویان را می سنجد.

آزمون تومر شامل 6 بخش میباشد.این بخش ها عبارتند از:

  1. بخش Structure
  2. بخش Reading
  3. بخش Listening
  4. بخش Writing
  5. بخش Spoken Interaction
  6. بخش Spoken Production

همانطور که گفته شد مرجع آزمون تومر مستقیما دانشگاه آنکارا است و تمامی کار‌های مربوط به برگزاری این آزمون اعم از ثبت نام، ارائه مدارک و نتیایج به دست همین دانشگاه صورت می‌گیرد. این مرکز برای توسعه این کار‌ها نمایندگی‌هایی را در کشور‌های مختلف جهان و شهر‌های مختلف کشور ترکیه و دیگر کشور‌ها بخشیده است تا آزمون تومر و همین طور امور مرتبط با آن برای همه افراد در همه جای دنیا قابل دسترس و اجرا باشد.

دوره های آمادگی آزمون TÖMER مرکز تی اس سی با بهره گیری از کتابهای آموزش زبان ترکی استانبولی Hitit  ، در 50 جلسه آموزشی برگزار می شود. در طول این دوره ها، متقاضیان آزمون امکان این را دارند که علاوه بر یادگیری زبان، فرهنگ ،هنر،تاریخ و ادبیات کشور ترکیه، از آموزش اساتید با تجربه و حرفه ای، در مرکز آموزشی TSC در استانبول و سرتاسر جهان به شکل آنلاین نیز بهره مند شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات و نحوه ثبت نام و برگزاری آزمون TÖMER با مشاورین مرکز تی اس سی در ارتباط باشید.

 

دکمه بازگشت به بالا