مقالات

درب استانبول،مهمترین دروازه شهر تبریز در گذشته

 

راه های ارتباطی با مرکز خدمات ترکیه در استانبول جهت مشاوره و ثبت نام دوره ها :
905537154401+ :(Tel(WhatsApp
902122124401+ :(Tel(Office
Address: Cumhuriyet Mah,Halaskergazi Cd,Koza Apt,kat3 şişli. İstanbul

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی آذربایجان‎شرقی در دیدار با حسین گون گور، سرکنسول جمهوری ترکیه در تبریز از شهر ارزروم به عنوان مرکز مبادلات تجاری ایران و ترکیه یاد کرد و افزود: یکی از دروازه‏‌های قدیمی شهر تبریز معروف به درب استانبول است که هنوز به قوت خود باقی مانده و همانطور که در شهر ارزروم نیز «تبریز قاپوسی» از سال‎ها پیش خودنمایی می‎کند.

داود بهبودی در این دیدار اظهار کرد: هدف‌ مقامات دو کشور ایران و ترکیه، توسعه روابط تجاری فی‎مابین به ارزش ۳۰ میلیارد دلار است که آذربایجان‎شرقی می‎تواند بهترین مرکزیت این حجم از مبادلات تجارت باشد.روابط تجاری و اقتصادی بین آذربایجان ‎شرقی و کشور ترکیه از قدیم پررنگ بوده و برای تقویت این روابط، تلاش می‎کنیم.

درب استانبول (به ترکی آذربایجانی: ایستانبول قاپیسی) مهمترین دروازه شهر تبریز در گذشته بود که ارزش و اهمیت خاصی در بین دروازه‌های تبریز داشت.

تبریز در گذشته نه چندان دور داری ۹ درب ورودی بود که درب استانبول درب شمالغربی شهر محسوب می‌شد. درب تاریخی استانبول که برج‌ها و طاق‌های بلندی داشته و یکی از درب‌های نه‌گانه ی تاریخی شهر تبریز محسوب می‌شده، راه ارتباطی تبریز به کشورهای غربی و شهر استانبول  بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا