2020/03/28
نمایشگاه کتاب استانبول

هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب استانبول

نمایشگاه کتاب ، همواره یکی از بزرگترین رویدادها و نمایشگاه ها در هر شهر و کشوری می باشد. که حداقل سالی یکبار برگزار می شود. و کتاب های ناشران از سراسر دنیا را می توانید در این نمایشگاه ها پیدا کنید.
در نمایشگاه کتاب ، برای همه سنین ، همه قشر جامعه ، همه جور سلیقه ، کتاب های علمی ، فرهنگی ، آموزشی ، داستانی و …. همه جور کتابی از نویسندگان از سراسر دنیا می توانید کتاب پیدا کنید.
هدف از برگزاری نمایشگاه ها آشنایی مردم و علاقه مندان به کتاب ، با ناشران ، کتاب های جدید و تازه چاپ شده و فروش کتاب ها با قیمت کمتر می باشد. که این برای کسانی که کتاب های زیادی می خرند بسیار مورد توجه هست.
برگزاری مراسم امضای کتاب توسط نویسندگان کتاب ها نیز در نمایشگاه کتاب ، همیشه طرفداران زیادی دارد.

کتاب و کتابخوانی

به گزارش خبرنگار مرکز خدمات ترکیه TSC ، با پیشرفت علم، فرهنگ کتاب و کتابخوانی روزبه روز در حال افزایش است. و بر تعداد افراد کتاب خوان افزوده می شود.
با توجه به اینکه همه چیز به صورت آنلاین و در گوشی ها و وسایل هوشمند قابل استفاده می باشد، این روزها نسخه های کتاب ها نیز به صورت نرم افزارهای مختلف بر روی وسایل هوشمند قابل استفاده هستند. که حتی این نرم افزارها را در نمایشگاه کتاب هم می توانید تهیه کنید.

نمایشگاه کتاب استانبول


این نوع از مطالعه هم مزیت دارد و هم معایب. از جمله محاسن آن این است که در هر لحظه و هر مکان کتاب در دسترس شماست و به راحتی می توانید به مطالعه روزانه خود بپردازید. و نیاز به حمل کتاب ندارید.
همچنین دوستداران طبیعت و محیط زیست نیز از این طرح استقبال کرده اند. زیرا نیاز به کاغذ و قطع درختان نمی باشد. هرچند جدیدا کتاب هایی چاپ می شوند که کاغذهای آن از نوع کاغذهای بازیافت شده می باشد.
عیب آن هم این است که لذت دست گرفتن کتاب و مطالعه کتاب در آرامش همراه با نوشیدن فنجانی قهوه یا دمنوش و حس خوب ناشی از آن وجود ندارد.

نمایشگاه کتاب در کشورهای مختلف

به گزارش خبرنگار ما ، هر کشوری هر ساله حداقل یکبار را در سال به برگزاری نمایشگاه کتاب اختصاص می دهد.
در ایران هر ساله در فصل زیبای بهار و ماه اردیبهشت این نمایشگاه برگزار می شود.

نمایشگاه کتاب در ایران


نمایشگاه کتاب در کشور ترکیه ، در شهرهای مختلف، نیز برگزار می شود. یکی از این شهرها که بازدید کننده های زیادی نیز دارد، شهر زیبا و توریستی استانبول می باشد.

برگزاری نمایشگاه کتاب در استانبول

به گزارش خبرنگار ترکیه سرویس، امسال (2020) نیز هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب در استانبول برگزار می شود.
تاریخ این نمایشگاه از 8 تا 16 فوریه (19 تا 27 بهمن ماه 1398 ) برگزار خواهد شد.
مهمان افتخاری این نمایشگاه احمد امیت ، شاعر، داستان نویس و رمان نویس معروف ترکیه می باشد. که سبک جدید از داستان نویسی در کتاب های کودکان و بزرگسالان امتحان کرد و در آن موفق شد.

نمایشگاه کتاب استانبول


هر ساله صد هزار نفر با سلایق مختلف و از کشورهای مختلف، از این نمایشگاه بازدید می کنند.
محل این نمایشگاه به مساحت 25 هزار متر مربع می باشد. و تخفیفات این نمایشگاه برای علاقه مندان و دوستداران کتاب بسیار مناسب می باشد.
همچنین محلی در نمایشگاه کتاب استانبول در نظر گرفته شده که افراد کتاب هایی که خوانده اند و دیگر نیازی ندارند را تحویل می دهند. این کتاب ها با توجه به موضوعات مختلف به روستاها و مدارس مناطق محروم ارسال می شود.

نمایشگاه کتاب استانبول


محل برگزاری در سالن نمایشگاه های بین المللی استانبول در منطقه باکرکوی می باشد. ساعت بازدید از 10 صبح تا 10 شب می باشد.

چگونه به نمایشگاه کتاب استانبول بروید

ایستگاه مترو این نمایشگاه به نام DTM-istanbul Fuar Merkezi در خط مترو M1A (همان خط فرودگاه آتاتورک) قرار دارد. و به راحتی می توانید به این نمایشگاه برسید.
اگر در منطقه توریستی تکسیم هستید، خط مترو M2 و ایستگاه تکسیم سوار شده و در ایستگاه ینی کاپی خط را عوض کرده و سوار مترو خط M1A شوید.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک – ثبت رسمی و قانونی ازدواج- طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of