مقالات

برج دختر ، قلعه ای در میان آب با داستان های افسانه ای

یکی از جاذبه های گردشگری و تفریحی ترکیه و شهر استانبول ، برج دختر می باشد. این برج یا قلعه که در میان آب قرار دارد، یکی از امکان تاریخی و مهم استانبول می باشد.
این برج در دوره های مختلف به مقاصد مختلف از آن استفاده شده است. اما امروزه به یک مکان تفریحی و گردشگری برای لذت بردن از مناظر و استفاده از رستوران و کافه تبدیل شده است.

تاریخچه کوتاهی از برج دختر

این قلعه که نسبتا کوچک می باشد ، در میان آب قرار دارد و باید با قایق و کشتی به آن جا رفت. 24 سال قبل از میلاد ساخته شده است.
همانطور که گفته شد ، در دوره های مختلف ، استفاده های گوناگونی از این برج شده است. به عنوان چند نمونه از این موارد می توان به تبعیدگاه زندانیان ، فانوس دریایی ، انبار آتش ، گمرک برای پرداخت مالیات کشتی هایی که از آب عبور می کنند، اشاره کرد.
در مورد این قلعه افسانه هایی وجود دارد که در ادامه سه افسانه از این افسانه ها را می آوریم. نقاشی های مربوط به این افسانه ها در موزه داخل این برج هست.

افسانه برج دختر

افسانه عشق برج دختر و برج گالاتا

مطابق این افسانه دختر راهبه ای به نام هرو و جوانی به نام لاندروس ، عاشق یکدیگر می شوند. لاندروس هر شب برای دیدن هرو از ساحل به وسط آب ها می رفته. و هرو برای اینکه لاندروس راهش را گم نکند ، برای او آتش روشن میکرده.
یک شب به دلیل وزش باد شدید ، آتش خاموش می شود و لاندروس در آبها گم می شود و روز بعد جسدش پیدا می شود. و هرو از غصه خودکشی می کند.
در این افسانه هرو همان برج دختر و لاندروس برج گالاتا می باشد.

افسانه هرو و برج دختر

شاهزاده خانم بیزانسی

پادشاه بیزانس زمانیکه دخترش متولد می شود ، در طالعش می آید که توسط نیش مار از دنیا می رود. پادشاه تصمیم می گیرد برای محافظت از دخترش او را برای زندگی به برج دختر بفرستد.
دختر سالیان در این قلعه تنها زندگی می کند اما بر اثر بیماری سختی که می گیرد ، پزشکان برای معالجه به قلعه می روند. بعد از سلامتی سبد انگوری به عنوان هدیه برای وی فرستاده می ود که ماری درون آن بوده و شاهزاده را نیش میزند. و بر اثر نیش مار از دنیا می رود.

شاهزادهه خانم بیزانسی برج دختر

افسانه باتل قاضی

باتل قاضی عاشق دختر حاکم مسیحی می شود. اما حاکم مانع ازواجشان می شود. قاضی نیز با حمله به این برج دختر را می دزدد و با او ازدواج میکند.

قاضی باتل برج دختر

رستوران و کافه داخل برج

داخل برج یک موزه نقاشی ، یک رستوران و کافه وجود دارد که گردشگران می توانند از آن ها استفاده کنند. برای استفاده از رستوران بهتر است از قبل وقت رزرو کنید.

طبقه بالایی برج یک کافه قرار دارد که می تواند ضمن لذت بردن از ویو و منظره همه جهته (به دلیل نوع ساختار قلعه) از نوشیدن قهوه ترک نیز لذت ببرید.
همچنین در ساحل این قلعه که ساحل اسکودار می باشد، فضایی اختصاص داده شده که در فصول گرم می توان به آنجا رفت و از منظره زیبا دریا و برج به خصوص در غروب آفتاب لذت برد.

ساحل برج دختر


پیشنهاد می شود اگر برای مقاصد مختلفی مانند زندگی و اقامت ترکیه ، شروع کسب و کار در ترکیه ، انجام ازدواج بین المللی در ترکیه و … به ترکیه می روید، حتما از این برج هم دیدن کنید.

اما چگونه به این برج برویم؟

طبق گزارش خبرنگار مرکز خدمات ترکیه TSC ، این قلعه در قسمت آسیایی استانبول و در ساحل اسکودار قرار دارد. و ایستگاه مترو اسکودار بهترین ایستگاه برای رفتن به این برج است.

اگر بخواهید با مترو به این برج بروید باید به ایستگاه اسکودار در خط مارمارا بروید. اگر خط مارمارا در نزدکی شما نیست می توانید از طریق خطوط دیگر ابتدا خود را به این خط رسانده و سپس در ایستگاه اسکودار پیاده شوید.
اما اگر بخواهید با کشتی بروید ، یکی از اسکله هایی که می توانید از آنجا سوار کشتی شوید ، اسکله هالیچ می باشد که باید کشتی های به مقصد اسکودار را سوار شوید.
برای رفتن و بازدید از برج باید از دکه ای که در ساحل اسکودار قرار دارد، ابتدا بلیط تهیه نمایید که نفری 25 لیر می باشد. و با کشتی های مربوط به برج دختر ، به برج رفته و از آن بازدید کنید.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت ازدواج – طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار- خرید ملک و… سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا