دسته‌بندی نشده

تدابیر عالی دولت ترکیه برای مهار کرونا و تحسین سازمان بهداشت جهانی

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

تدابیر عالی دولت ترکیه برای مهار کرونا و تحسین سازمان بهداشت جهانی/کمکهای نقدی و غیر نقدی این کشور به کشورهمسایه

همانطور که میدانیم ویروس کرونا کاملا جهانی و همه گیر شده است این ویروس مرموز از چین آغاز و تا کنون به صدها کشور جهان سرایت کرده است و بیش از نیمی از مردم دنیا را درگیر خود کرده است.
به گزارش خبرنگار مرکز خدمات ترکیه TSC , ترکیه هم از این همه گیری در امان نبود و‌متاسفانه این ویروس در این کشور نیز شیوع پیدا کرد اما چیزی که بسیار مهم است نحوه کنترل و پیشگیری توسط دولت هاست.که ترکیه توانست با قوانین سرسخت و بسیار هوشمندانه این ویروس را تا حدود زیادی کنترل نماید بطوریکه این کشور همانند کره جنوبی ، آلمان ،امارات و … جزو کشورهایی بودن که بدلیل موفقیتشان در کنترل کرونا مورد تحسین سازمان بهداشت جهانی و تمامی مراجع خبری واقع شدند..
ترکیه در زمینه تولید کیت های تشخیص کرونا نیز بسیار موفق عمل‌نمود و توانست کیتی طراحی کند که بجای چند روز در چندساعت وجود بیماری را در بدن فرد تشخیص دهد و این کیتها را به کشورهای همسایه، اروپایی و حتی امریکایی صادر نماید..
بستن مرزها بروی دیگر کشورها و قوانین سختگیرانه و دستور قرنطینه خصوصا برای افراد بالای ۶۵ سال یکی از راههای کنترل شیوع این ویروس در این کشور پرجمعیت بود.

قرنطینه در ترکیه
قرنطینه در ترکیه

با وجود اینکه بخش مهمی از درامد این کشور زیبا از طریق مسافران و توریستها میباشد ، دولت این کشور کلیه مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر بست تا از مردم خود در برابر این ویروس کشنده محافظت کند.
طبق گزارش خبرنگار ترکیه سرویس TSC , علاوه بر تمام این مسائل بیمارستانها و مراکز درمانی این کشور خصوصا در شهرهای بزرگ تر مجهز به بروزترین وسایل پزشکی هستند که میتوانند کمک بزرگی به مبتلایان نماید.

درکل میتوان گفت عملکرد ترکیه نسبت به بسیاری از کشورهای درگیر این ویروس مثبت بوده و جای تقدیرو تحسین بسیار دارد.

ماه مبارک رمضان در ترکیه

با وجود تمامی مسائل ذکر شده در بالا ، همه گیری و شیوع ویروس کرونا در‌همه کشورها و‌حتی در کشور ترکیه باعث ایجاد اخلال در اقتصاد ، صنعت و مشاغل گشته و با آمدن ماه رمضان این موضوع‌دوچندان شده است و بسیاری از کسب و کارها از رونق افتاده اند.
دولت کشور ترکیه با کمکهای نقدی و ارسال بسته های غذایی به یاری مردم خود شتافته و‌به هر‌خانواده حتی در دورافتاده ترین روستاها بسته غذایی ارسال کرده است.

ارسال غذا به روستاهای ترکیه
ارسال غذا به روستاهای ترکیه

تمامی خارجیانی که مقیم این کشور و دارای کارت اقامت ترکیه هستند نیز از این هدایا مستثنی نبودند و مواد غذایی و سبد مایحتاج روزانه خود‌ را از دولت دریافت کردند که شامل مواد غذایی مانند گوشت، حبوبات،نان،روغن،شکر و…. میباشد.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه ، این کشور در ماه رمضان به پنج هزار خانوار عراقی بسته های غذایی ارسال کرده است.
این کمکهای غذایی به شهرهایی چون موصل،دیالی،صلاح الدین و … ارسال شده است ضمن اینکه در ماههای قبل هم هزاران بسته ماسک بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا ، از ترکیه به این شهرها ارسال شده بود.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه -ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا