2020/06/04

ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه

مراسم عقد و ازدواج رسمی ایرانی ها و خارجی ها در ترکیه

یکی از سوالاتی که این روزها ذهن بسیاری از مردم را به خود مشغول کرده ازدواج در ترکیه است. از آنجا که کشور ترکیه با توجه به نزدیک بودن به ایران و همچنین نزدیک بودن فرهنگ این کشور با ایران و البته بخاطر توریستی بودن این کشور و مناظر زیبایی که وجود دارد از قبیل کشتی های مخصوص مراسم عروسی و مناطق ساحلی زیبا نیز از دلایل ثبت ازدواج در این کشور می باشد.

ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه

البته به دلیل اینکه ایرانی ها میتوانند به مدت 90 روز بدون ویزا در ترکیه باشند موضوع بسیار مهمی است که میتواند در کاهش هزینه های شما و البته زمان شما برای موضوعات و مشکلاتی که بعضا در اخذ ویزا به اروپا دچار میکند، با این موضوع روبرو نباشید.اما دلیل مهمی که ثبت ازدواج در ترکیه را به نسبت ایران متفاوت می کند بحث ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه می باشد.

سند ازدواج در ترکیه بسیار معتبر است و در صورتیکه میخواهید بنمظور اخذ ویزای پیوست به همسر به اروپا یا آمریکا اقدام کنید، کاملا قانونی و با اعتبار می باشد. ولی حتما توصیه می شود که قبل از سفر به ترکیه و یا هرگونه اقدام برای ازدواج با مشاورین مرکز خدمات ترکیه تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید.

ازدواج در ترکیه

ازدواج در ترکیه

مدارک لازم برای ازدواج در ترکیه

اتباع خارجی در ترکیه می توانند عقد ازدواج بین المللی خود را جاری کنند. و از آنجاییکه مراحل ثبت ازدواج بین المللی اتباع خارجی با اتباع ترکیه متفاوت می باشد در ابتدا حتما باید با مشاوران مرکز خدمات ترکیه TSC ارتباط برقرار کنید تا نحوه انجام و مدارک مورد نیاز به شما اعلام گردد.

البته این اتفاق در مورد طلاق نیز صدق می کند.گاهی، نیمه گمشده شما ممکن است در جای دیگری که انتظارش را ندارید، منتظر شما باشد و در زمان و مکانی غیرمنتظره روبرویتان قرار بگیرد.

حتی احتمال دارد فرد موردنظر شما یا آن کسی که بعنوان شریک زندگی خود انتخاب می کنید، یک تبعه خارجی یا حتی شهروند کشور ترکیه باشد که قصد کار و زندگی در آنجا را دارید.

در چنین شرایطی، روال کار چگونه خواهد بود؟

در چنین شرایطی کارشناسان مجرب مرکز خدمات ترکیه TSC کلید پاسخ تمام سوالات شما را خواهد داد.

دو تبعه خارجی با تابعیت های مختلف در ترکیه، می توانند از سوی مسئول مجاز ازدواج، عقد نمایند . همچنین، به دو فرد خارجی و با تابعیت های متفاوت قصد ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه را دارند، یک سند ازدواج بین المللی چند زبانه داده می شود.

این موضوع در مورد دو شهروند خارجی با تابعیت یکسان، نیز می باشد که می توانند توسط یک مقام مسئول در ترکیه ازدواج کنند . زوجین می بایست مدارک لازم برای ثبت ازدواج المللی در ترکیه را تهیه کنند. که برای هر کشور مدارک متفاوت می باشد.

لذا توصیه می شود اگر قصد ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه دارید با مشاوران مرکز خدمات ترکیه TSCتماس بگیرید تا راهنمایی های لازم را کسب نمایید.