مقالات

ازدواج در ترکیه به منظور اخذ اقامت ترکیه/ استانبول شاهراهی برای ثبت ازدواج بین المللی

همانطور که می دانید بارها در خصوص چگونگی اخذ اقامت ترکیه بصورت موقت و دائم از طریق خرید ملک و تحصیل و .. از سوی ترکیه سرویس اطلاع رسانی شد. و در این گزارش به یکی دیگر از شیوه های اخذ اقامت در این کشور می پردازیم.

ازدواج در ترکیه

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC ازدواج و ثبت رسمی و قانونی آن در ترکیه از جمله راههای مهاجرت و اخذ اقامت می باشد.
ازدواج کردن با شخصی که ترک زبان است ، مزایای زیادی برای شما دارد. به طوری که بعد از سپری کردن ۳ سال از ۵ سال به صورت متوالی می توانید برای اقامت دائم آن کشور درخواست و اقدام کنید.
البته طی این سه سال طبق قوانین، ترکیه تحقیقاتی را به عمل می آورند تا مطمئن شوند این ازدواج سوری نبوده و فریب دهنده نباشد.
در واقع ازدواج شخص باید واقعی باشد. و در صورت سوری بودن ازدواج اقامت دائم به شخص تعلق نمی گیرید. در خصوص ازدواج با افراد غیر ترک نیز اشاره خواهیم داشت.

مراحل ازدواج در ترکیه

در کشور ترکیه، پس از عقد، سند ازدواج بین المللی و قانونی تحویل زوجین می شود. و یادتان باشد ازدواج یک ترک با یک خارجی و یا دو نفر خارجی که از یک کشور نیستند، توسط ماموران ازدواج انجام می شود.
برای انجام عقد توسط مامور ازدواج ترکیه باید یکسری مراحل طی شود. و از اداره مربوطه نوبت گرفته شود. و طبق قوانین عقد زوجین صورت پذیرد.

مامور ازدواج در ترکیه


لذا توصیه می شود جهت ارزیابی شرایط با کارشناسان مجرب و وکلای با تجربه ترکیه سرویس اطلاعات خود را تکمیل کنید. و چنانچه با ابهام و مشکلی در این راستا مواجه شدید مشاورین این مجموعه کمک می کنند تا بهترین تصمیم را بگیرید.
ضمن اینکه یادآور می شود تسلط به زبان ترکی به هنگام عقد الزامی است و حضور مترجم نیز اجباری است. لذا در صورتی که زبان ترکی بلد نیستید، می توانید تمامی پروسه کار را به ترکیه سرویس بسپارید.

شهروندی ترکیه با ازدواج در ترکیه

در ادامه باید گفت که اگر شخص از طریق ازدواج با فردی که دارای پاسپورت است، و ملیت ترکیه ای دارد، و شهروند ترکیه است باید این چند اصل را در نظر بگیرد تا بتواند اقامت بگیرد.
ابتدا همانطور که گفتیم ازدواج سوری نباشد، و ارائه مدارک جهت اثبات واقعی بودن ازدواج الزامی است.
شخصی که با او قصد ازدواج دارید نباید پناهنده باشد، و باید دارای ملیت ترک باشد. و در نهایت ثبت رسمی ازدواج در ترکیه انجام شود که خوشبختانه ترکیه سرویس می تواند در این راستا خدمات خوبی را به شما ارائه دهد.

عقد و ازدواج در ترکیه

به گزارش ميداني خبرنگار ما، در حال حاضر بسیاری از ایرانیان برای ثبت کردن ازدواجشان و دریافت سند رسمی بین المللی راهی ترکیه می شوند.
در واقع این کشور بخصوص استانبول شاهراهی برای ثبت ازدواج بین المللی بسیاری از زوجین از سراسر دنیا شده. بطوریکه طرفین مراسم ازدواجشان را با تشریفات خاص یا در نهایت سادگی برگزار می کنند .

در پایان اگر شما هم مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک – ثبت رسمی ازدواج بین المللی – طلاق- اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید، می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا