دسته‌بندی نشده

زمزمه باز گشایی مرزهای هوایی ایران و ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

زمزمه باز گشایی مرزهای هوایی ایران و ترکیه/کم کم چمدان های خود را ببندید

در حالی که از اسفند ماه سال گذشته کشورهای مختلف مرزهای خود را به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به روی یکدیگر بستند،اما خبر های خوبی از مذاکرات برخی مسولان مبنی بر احتمال باز گشایی مرزهای هوایی به گوش میرسد و این موضوع مژده خوبی برای مسافران است تا کم کم چمدان های خود را ببندند.

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC در این بین قرار است پس از بررسی های دقیق ، مرز های هوایی ایران ترکیه پروازهای خود را از سر بگیرند بطوری که مقصود اسعدی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران اعلام کرده بازگشایی مرزهای کشور ترکیه با کشورهایی که ویروس کرونا را کنترل کرده‌اند امکانپذیر خواهد شد و احتمالا از نیمه دوم خردادماه این اتفاق می‌افتد و ایران هم در صورت تایید ستاد ملی مقابله با کرونا، مانند کشورهای دیگر می‌تواند با شرایط خاصی که این کشور اعلام کرده پروازهای خود را به ترکیه برنامه‌ریزی کند.

بازگشایی مرز ایران و ترکیه
بازگشایی مرز ایران و ترکیه

در واقع طبق تصمیمات انجام شده قرار است کشورهای مختلف با رعایت پروتکل های بهداشتی ضمن جلوگیری ازگسترش شیوع ویروس کرونا در کشورهای خود مرزهایشان را برای تردد مسافران به صورت تدریجی و البته با رعایت شرایط و مقررات سختگیرانه بازگشایی کنند.

این در حالی است که همه مسافران ضمن داشتن گواهی بهداشت باید پروتکل‌ها و مقررات توافق شده را به دقت اجرایی کنند.

مرزهای ترکیه با کشورهایی که کروناویروس را کنترل کرده‌اند از ۱۵ ژوئن (۲۶ خردادماه) باز می‌شوند و همین قوانین و مقررات نیز برای ایران وجود دارد.

بنابر این با توجه به انچه به تازگی اعلام شده به احتمال زیاد از نیمه دوم خرداد ماه این دو کشور(ایران و ترکیه) مرزهای خود را باز خواهند کرد.

لازم به ذکر است طبق مذاکرات انجام شده قرار است پرواز از ایران به مقصد آمستردام هلند نیز آغاز شود و هر هفته این پرواز انجام خواهد شد. یاد اور می شود همانطور که می دانید با ورود میهمان نا خوانده کرونا به اقصی نقاط دنیا کشورهای مختلف سفرهای هوایی، زمینی و دریایی بسیاری رالغو کردند و مرزهای خود را به روی یکدیگر بستند تا بتوانند این ویروس را کنترل کنند اما به تدریج و در روزها و هفته‌های گذشته مذاکرات بسیاری بین کشورها برای از سر گیری سفرهای هوایی، زمینی و دریایی آغاز شده و دولت‌ها به تدریج محدودیت‌های خود را در این زمینه کاهش می‌دهند.

شروع مجدد پروازهای ایران به ترکیه
شروع مجدد پروازهای ایران به ترکیه

با بسته شدن ناگهانی مرزها بسیاری از هموطنان با مشکل مواجه شدند و شرایط نا مطلوبی برای انان ایجاد شدبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند، گروهی دیگرنیز نگران کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….می باشند که بر هم خوردن معادلات کاری بسیاری از مردم در برخی کشور ها ارمغان همین میهمان ناخوانده است و قرار است بزودی با فروکش شدن ویروس کرونا همه چی به روال قبل بر گردد.

بر اساس این گزارش استانبول بعنوان عروس شهر های ترکیه به دلیل ویژگی های خاصی که دارد هم اکنون در صدر تقاضا برای خرید ملک و اقامت و زندگی قرار دارد وموج خرید ملک ویژه استانبول است وقطعا با بازگشایی مرزهای کشور ایران و ترکیه موج تقاضا برای کار- اقامت- خرید ملک و …. افزایش چشمگیری خواهد داشت.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه -ثبت رسمی و قانونی ازدواج در ترکیه– طلاق- اقامت دائم و موقت – ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا