اخبار

افتتاح مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان در ترکیه

راه های ارتباطی با مرکز خدمات ترکیه در استانبول جهت مشاوره و ثبت نام دوره ها :
905537154401+ :(Tel(WhatsApp
902122124401+ :(Tel(Office
Address: Cumhuriyet Mah,Halaskergazi Cd,Koza Apt,kat3 şişli. İstanbul

بر اساس توافقات به‌عمل‌آمده میان مدیریت همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی و کالج بین‌المللی زبان‌های خارجی در ترکیه، نمایندگی مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان و دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آنکارا آغاز به کارکرد.

به گزارش ایسنا، بر اساس گفت‌وگوهایی که میان احسان قبول، مدیر همکاری‌های علمی بین‌المللی و امور دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه فردوسی و عبدالله نظری، رئیس کالج بین‌المللی زبان‌های ترکیه صورت گرفت، قراردادی میان دو طرف به منظور آغاز به کار آموزش زبان فارسی در آن کالج و نیز افتتاح دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آنکارا برای جذب دانشجوی بین‌الملل به امضاء رسید.

بر اساس این قرارداد کالج بین‌المللی زبان‌های خارجی در ترکیه براساس برنامه درسی و استانداردهای مرکز فردوسی، آموزش زبان فارسی را با تدریس استاد اعزامی از سوی آن مرکز آغاز خواهد کرد.

در این نشست، قبول با اشاره به فعالیت‌های گسترده ۱۳ شعبه خارجی مرکز زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان دانشگاه فردوسی مشهد در خارج از کشور و اعزام ۷ استاد زبان فارسی به این شعبه‌ها ابراز امیدواری کرد که شعبه جدید مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان (مرکزفردوسی) و اعزام استاد زبان فارسی به گسترش آموزش زبان و ادبیات فارسی در ترکیه منجر شود و همچنین گشایش دفتر دانشگاه فردوسی مشهد در آن کالج زمینه حضور دانشجویان ترکیه در دانشگاه فردوسی مشهد را فراهم آورد.

وی با اشاره به آغاز به کار استاد زبان و ادبیات ترکی استانبولی در دانشگاه فردوسی مشهد،  آمادگی این دانشگاه را برای همکاری در آموزش زبان ترکی استانبولی در کالج دانشگاه فردوسی مشهد اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه فردوسی مشهد، عبدالله نظری رئیس کالج بین‌المللی زبان‌های ترکیه نیز با اشاره به ظرفیت بالای این کالج در آنکارا و استانبول و نیز قوانین جدید دولت ترکیه برای گسترش یادگیری زبان فارسی ازجمله پذیرش مدرک زبان فارسی برای ارتقاء شغلی و نیز آموزش زبان فارسی به‌عنوان زبان دوم خارجی در برخی مدارس، آینده روشنی را برای گسترش آموزش زبان فارسی در ترکیه توسط این کالج بیان کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا