اخبار

ترکیه به مرکز آموزش عالی در جهان تبدیل خواهد شد

عبدالله ارن رئیس سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند، اعلام کرد که ترکیه با میزبانی از 200 هزار دانشجوی خارجی تا سال 2020، به مرکز آموزش عالی در جهان تبدیل خواهد شد.

ارن در جریان شرکت در برنامه ای در دفتر سازمان ملل، به توضیح پیرامون فعالیت های سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند و فرصت تحصیل برای دانشجویان خارجی در ترکیه پرداخت.

ارن با اشاره به اینکه یکی از اولویت های این سازمان که در سال 2010 تاسیس شده تقویت پیوند ها با ترکهای مقیم خارج از کشور و حمایت از آنان میباشد گفت: هدف سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند، تقویت پیوندهای بین جوامع جغرافیاهای صاحب میراث تاریخی و فرهنگی مشترک از طریق انجام فعالیت های فرهنگی و اجتماعی، میباشد.

عبدالله ارن ضمن ارائه اطلاعات در مورد دانشجویان خارجی در حال تحصیل در ترکیه به فرصتهای آموزشی و بورسیه تحصیلی ارائه شده به دانشجویان خارجی اشاره کرد.

وی ضمن تاکید به وجود 7 میلیون دانشجوی خارجی در سال 2019 در سطح جهانی گفت که بیش از 150 هزار تن از آنان در ترکیه در حال تحصیل هستند و این رقم طی ده سال اخیر هفت برابر افزایش یافته است.

ارن با اشاره به اینکه سازمان ترک‌های خارج از کشور و جوامع خویشاوند به 17 هزار تن از این دانشجویان بورسیه تحصیلی ارائه کرده است، گفت: ترکیه، در نظر دارد، تا سال 2020 از حدود 200 هزار دانشجوی خارجی میزبانی کند. ترکیه میخواهد با مرکز آموزش عالی در جهان تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا