مقالات

از شستن ظرفهای رستوران تا مدیریت رستورانهای زنجیره ای

نصرت گوکجه متولد سال ۱۹۸۳ در شهر ارزروم است. وی در خانواده ای بسیار فقیر بزرگ شد.

او حتی بدلیل فقر زیاد مجبور شد در نوجوانی تحصیل خود را رها کرده. و برای کمک به گذراندن زندگی خانواده اش ،مشغول به کار گردد.

پس از مهاجرت به شهر استانبول او ابتدا در رستورانی به عنوان ظرفشور استخدام و مشغول بکار شد. او‌ از نوجوانی به دام ها و دانستن در مورد گوشت آنها علاقه بسیار داشت.

و علیرغم اینکه فرصت تحصیل پیدا نکرد، توانست اطلاعات خوبی در این زمینه کسب نماید.

پس از مدتی که در رستوران به کار شستن ظرفها مشغول بود، توانست کارش را تغییر دهد و به شغل مورد علاقه اش یک پله نزدیک تر شود.

کار در قصابی تا کار در رستورانی در آمریکا

او توانست در یک قصابی کوچک به عنوان شاگرد قصاب مشغول شود. و‌کار اصلی وی جابجایی گوشت بود. سپس به قصابی بزرگتری رفت و مسئول قطعه قطعه کردن گوشت های بزرگ شد.

شیوه قطعه قطعه کردن و سرعت انجام این عمل بسیار مورد توجه قرار گرفت. و توانست نقطه عطفی در زندگی او و پیشرفت او گردد!

او‌ پله های ترقی را به سرعت طی مینمود. و به کار کردن در یک قصابی اصلا راضی نشد. و توانست در یک رستوران بزرگ و خوب استخدام شود.

کارش هم دقیقا همان تکه تکه کردن گوشت به اندازه یکسان و آماده سازی جهت طبخ بود.

او آنقدر کارش را با عشق و سرعت مثال زدنی انجام میداد که منجر به پیشرفت کار آن رستوران هم شد. اما او بازهم بدنبال پیشرفت بود. و آینده بسیار روشن تری برای خود تصور میکرد.

نصرت با کار کردن در آن رستوران ترکی توانست پس انداز خوبی داشته باشد. و با پولهایی که بدست آورد به آمریکا سفر کرد. و توانست در یک رستوران در شهر نیویورک مشغول بکار شود.

و همزمان با کار در آنجا مطالعات بسیاری هم در زمینه دام و‌گوشت و طبخ غذاهای لذیذ و…انجام داد.

بازگشت به استانبول و افتتاح رستوران

وی زمانیکه مجدد به استانبول بازگشت یک آشپز تمام عیار و حرفه ای شده بود. که دیگر علاقه ای به کار کردن برای دیگران نداشت و تصمیم خود را جهت افتتاح رستوران خود اتخاذ کرده بود.

او به همراه یکی از آشنایانش یک رستوران کوچک در شهر استانبول افتتاح کرد. و با فیلم گرفتن از خودش و نحوه قطعه قطعه کردن گوشت و طبخ غذاهایش و در آخر ریختن نمک روی غذا بسیار معروف شد.

و پخش آن در شبکه های اجتماعی ،توانست طرفداران زیادی برای خود نه فقط در ترکیه بلکه در کل دنیا پیدا کند!

مدت زیادی نگذشت که توانست سهام دوستش را نیز بخرد و کارش را روز به روز بزرگتر نماید.

رستوران های زنجیره ای نصرت

او هم اکنون توانسته صاحب برند جهانی نصرت Nusr-et بشود. و رستورانهای زنجیره ای او جزو بهترین گزینه ها برای هر گردشگر میتواند باشد.

او ۶شعبه رستوران در ترکیه و یک شعبه در دوبی دارد که خودش به تمامی آنها سر میزند.

علاوه بر اراده قوی و روحیه جاه طلبانه ای که دارد ، خونگرمی او نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. او خودش شخصا به مشتریان رستورانش خوش آمد میگوید.

و بسیار گرم و صمیمی با تمام مشتریان عکس می اندازد!و این مهمترین دلیل محبوبیت اوست.

او به جایی رسیده است که بسیاری از بازیگران و ورزشکاران معروف جهان دوست دارند به رستوران او بروند غذایی بخورند. و با نصرت که اکنون نام مستعارش سالت است خوش و بشی کرده و عکس بیاندازند!

اکنون دیگر نمیتوان گفت که این عکس انداختنها برای نصرت افتخار است ، چون او هم دیگر دست کمی از بازیگران معروف و ستاره های فوتبال ندارد!

اگر به شبکه های اجتماعی دسترسی داشته باشید حتما عکسهای نصرت با افرادی چون دیوید بکهام، مسی ،لئوناردو دیکاپریو و… را مشاهده کرده اید.

در پایان باید گفت که رسیدن از نقطه صفر به اوج شهرت و ثروت کار راحتی نیست. و نیازمند اراده ای قوی و امید فراوان برای رسیدن به هدف و تلاش برای آن است .که نصرت آیینه تمام نمای یک انسان موفق است و ‌میتوان او را الگو برای رسیدن به اهداف نمود.

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت رسمی و قانونی ازدواج- طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا