اخبارمقالات

ثبت رسمی و بین المللی ازدواج در ترکیه با هر کیش و مذهبی /سوالات خود را از مرکز خدمات ترکیه بپرسید

همانطور که قبلا هم از طریق مرکز خدمات ترکیه TSCبه آن پرداخته شد ، ثبت رسمی و بین المللی ازدواج درکشور ترکیه به راحتی امکان پذیر است.

یکی از دغدغه های برخی از هموطنان ساکن خارج از کشور، پیدا کردن راه های قانونی برای طی کردن مراحل ازدواج است و زمان زیادی که برای تحقیق در این خصوص باید صرف کنند میتواند بسیار آزاردهنده باشد.

در این راستا آنچه مهم به نظر میرسد آنست که برای ازدواج در این کشور اگر ترک زبان نیستید، برای انجام کارهای قانونی قطعا با مشکل روبرو می شوید و همانطور که در ایران روند قانونی مراحل ازدواج باید طی شود ، کشور ترکیه نیز قوانین خاص خود را دارد .

بنابراین صحبت کردن به زبان ترکی و طی کردن مراحل قانونی به خصوص ثبت رسمی ازدواج با افراد حاذق روند کار شما را سریع میکند.

چرا که گاها موارد زیادی دیده شده که بسیاری از هموطنان در دام مراکز جعلی افتاده و با مشکلات زیادی چه به لحاظ مالی و زمانی روبرو شده اند و هزینه های گزافی را متقبل شده اند. بنابراین اگر فرد یا همسر ایده آل شما در کشوری دیگر هم ساکن باشد، به راحتی ازدواج در ترکیه امکان پذیر هست و نگرانی از این بابت نباید داشته باشید.

شناسایی مرکز معتبر برای ثبت ازدواج در ترکیه

یادآور می شود برای کسانی که با هر کیش و مذهبی به این کشور سفر میکنند و قصد ازدواج دارند تشریفات خاص و ثبت ازدواج رسمی توسط مراکز معتبر انجام و امکانپذیر است.

مرکز خدمات ترکیهTSC به هموطنان عزیزی که قصد دارند در کشور ترکیه ازدواج کنند این مژده را میدهد که ثبت ازدواج در این کشور امکانپذیر است و میتوانند با مراجعه به مراکز ایرانی معتبر و دارای مجوز مراجعه نموده و مراحل قانونی ازدواجشان را طی و ازدواج خود را ثبت نمایند.

مراکزی که در کشور ترکیه کارهای ثبت ازدواج ایرانیان را انجام میدهند محدود هستند اما کارشناسان ما در ترکیه سرویس(TSC)میتوانند در کوتاهترین زمان ممکن معتبرترین و قابل اعتمادترین مراکز را به شما معرفی کنند تا بدون از دست دادن زمان ،کارهای ازدواج خود را پیش ببرید.

همانطور که میدانید هزینه اقامت در کشور ترکیه بالاست پس شما باید به مراکزی مراجعه نمایید که بتوانند در اسرع وقت کار شما را راه بیاندازند تا هم بتوانید سریعا سند ازدواج خود را دریافت کنید و هم از پرداخت هزینه های گزاف اقامت در ترکیه در امان باشید!

زوجینی که قصد ازدواج در کشور ترکیه را دارند ، می بایست پس از یافتن این مراکز معتبر و قانونی ، با هماهنگی مشاوران ،مدارک لازم را فراهم نموده تا در اسرع وقت به عقد یکدیگر درآیند.

البته ذکر این نکته ضروری است این مواردی که برای انجام ازدواج و ثبت رسمی آن اشاره شد ، در مورد طلاق هم صدق می کند..بنابراین هدف نگارنده مرکز خدمات ترکیه TSC ،از نگارش این مطالب فراهم کردن اطلاعات جامع از چگونگی روند قانونی متاهل شدن بر اساس گزارشهای میدانی در این کشور هست.

در حال حاضر عده زیادی از ایرانیان ترجیح می دهند به جای مهاجرت به کشور های اروپایی در ترکیه زندگی و سرمایه گذاری کنند و شاید یکی از دلایل اصلی آن نياز نداشتن به ویزا ، مسافت کوتاه و…باشد.

دلیل انتخاب کشور ترکیه برای ازدواج و سرمایه گذاری

ترکیه کشوری بسیار زیبا است که به لحاظ فرهنگی و غذایی تقریبا شبیه ایران است و همین موضوع باعث شده تا ایرانیان در این کشور نسبت به دیگر کشورها کمتر احساس غربت داشته باشند.کسانی هم که قصد اقامت نداشته باشند خاطرات خوب این کشور را از نوشیدن جرعه جرعه قهوه در قهوه خانه های سنتی تا بازی تخته نرد و…را با خود به ارمغان می آورند.

این در حالی است که کشور ترکیه با توجه به ویژگی هایی که دارد محلی برای جمع شدن ایرانیان خارج از کشور برای تفریح،ازدواج،کسب و کار و سرمایه گذاری نیز شده است.

اعتبار مدرک ازدواج در ترکیه

به تازگی برخی از ایرانیان داخل و خارج از کشور هم تمایل دارند مراسم عروسی خود را در ترکیه برگزار کنند و از آنجایی که هر کشور آداب و رسوم خود را برای ازدواج دارد ، نیازی نیست که همانند آداب و رسوم آن کشور ازدواج کنید فقط همین که از طریق قانونی و‌ رسمی مراحل ازدواج طی شود کافیست.

و اگر به مراکز معتبر و حاذق در این زمینه مراجعه کنید ،سند ازدواجی که دریافت میکنید علاوه بر کشور ترکیه در کشورهای اروپایی و دیگر کشورها نیز قابل قبول و معتبر است و بعد از ازدواج میتوانید به هر کشوری که دوست دارید بروید و کارهای اقامت و زندگی جدیدتان را آغاز کنید.

مجددا یادرآوری میکنیم تمامی کارهایی که برای ثبت رسمی و بین المللی ازدواج در ترکیه امکانپذیر است ، در مورد طلاق هم صدق میکند که البته امیدواریم گذر تمام هموطنان عزیزمان فقط برای ازدواج به این دفاتر بیافتد.

حال بد نیست به گوشه ای از سنن ازدواج در ترکیه بپردازیم:

تفاوت رسوم ازدواج در ایران و ترکیه

رسوم ازدواج در ترکیه تا حدودی شبیه ایران است ترکها هم مراسم خواستگاری ،بله بران و حنابندان و عروسی دارند در ترکیه جهیزیه را هر دو خانواده با هم تهیه میکنند تخت و وسایل اتاق خواب و … با خانواده عروس است و یخچال و گاز و وسایل آشپزخانه با داماد یعنی در کل در کشور ترکیه وسایل منزل با همکاری هر دو خانواده تهیه میگردد.

البته ازدواج سنتی هم هنوز در این کشور همانند ایران تا حدودی رواج دارد ،اینکه بند ناف نوزادان را پس از تولد گره میزنند تا در آینده ازدواج کنند .ضمن اینکه برای ازدواج در ترکیه دختر و پسر باید به سن قانونی رسیده باشند. در کل مراسم با خواستگاری شروع و ازدواج رسمی ختم می شود.

چند رسم جالب در مراسمات ازدواج در ترکیه

یک رسم جالب ترکها در‌ روز خواستگاری ، رسم سرو قهوه میباشد که بین خانواده ترکها رایج است:در واقع با سرو قهوه در روز خواستگاری عروس میزان تحمل داماد را می سنجد .

ماجرا از آنجا شروع می شود که عروس می‌بایست برای کسانی که برای خواستگاری آمده اند، قهوه ترک آماده کند. عروس در قهوه داماد نمک می‌ریزد تا تحمل طرف مقابلش را بسنجد. اگر داماد قهوه شور را بدون بروز هیچ نشانه‌ای مبنی بر عصبانیت یا نارضایتی بنوشد، عروس این احتمال را می دهد که داماد مرد زندگی و صبور است.

رسم‌دیگر درخصوص خانواده ها این‌ است که در روز خواستگاری اگه فنجان های را پس از تمام شدن روی میز قرار بدهند یعنی مشکلی وجود ندارد و طرف مقابلشان را پسندیدند اما اگر در دست خود نگه دارند و روی میز نگذارند یعنی نیاز به فکر کردن بیشتری دارند و‌تصمیم و‌ نظرشان، هنوز قطعی نیست.

یکی دیگر از سنت هایی که در بین دختران ترکیه هنگام ازدواج رواج دارد ، نوشتن اسامی دوستان دختر زیر کفش عروس هست که در مراسم عروسی حضور دارند و در پایان مراسم اگر اسمی از داخل کفش عروس خانم پاک شده بود به معنای آن است که آن دختر به زودی ازدواج خواهد کرد.

یکی دیگر از رسوم ترکها مراسم حنابندان است که بسیار مفصل آن را برگزار میکنند که خرج این مراسم بعهده پدر عروس میباشد،این مراسم معمولا زنانه است و عروس لباسی قرمز بر تن میکند و باقی دختران دور او حلقه میزنند و میرقصند.

مراسم عروسی هم در سالن برگزار میگردد که مشابه ایران است با این تفاوت که برخی خانواده های سنتی ترک رسم دارند با ساز و دهل به خانه عروس بروند و رقص و پایکوبی کنند تا عروس از خانه خارج گردد.
البته امروزه در شهرهای اصلی و بزرگ ترکیه مثل استانبول این سنن کمی کمرنگ شده و ازدواج حال و هوایی غربی به خود گرفته است.

بنابراین اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت رسمی و بین المللی ازدواج- طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس آپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا