مقالات

رفتار ترکها با مهاجران چگونه است؟/اینکه میگن ترکها نژاد پرستن درسته؟

رفتار ترکها با مهاجران چگونه است؟/اینکه میگن ترکها نژاد پرستن درسته؟

حتما شما هم از دوستان و اقوام خود شنیدید که ترکها نژاد پرستند یا با خارجی ها خوب رفتار نمیکنند.
یا حتما شنیدید که هنگام سوار شدن به تاکسی یا برای خرید از مراکز خرید اگر بفهمند یابانجی یا همان خارجی هستید با شما چندبرابر قیمت واقعی حساب میکنند…!

آیا این گفته ها حقیقت دارد؟

باید گفت که نمیتوان این موضوع را به کل کشور ترکیه و کل مردم آن تعمیم داد.

در مورد رفتار ترکها با مهاجران که شکی نیست بسیار مهربان و خوب برخورد میکنند و مخصوصا اگر کمی بتوانید ترکی استانبولی صحبت کنید، آنقدر باشما گرم میگیرند که حد و حساب ندارد..

رفتار ترکها با مهاجران
رفتار ترکها با مهاجران

و ضمنا اینکه مردم کشورهای مختلف با ما چگونه رفتار میکنند به خودمان نیز برمیگردد اگر سعی کنیم به فرهنگ و رسومشان احترام بگذاریم مطمئنا عکس العمل بسیار خوبی از آنها خواهیم دید.

بعنوان مثال ترکها به اکرام و بخشش خیلی اهمیت میدهند اگر در ترکیه زندگی میکنید ، زمانیکه وارد خانه یا مغازه یک ترک میشوید میتوانید شیرینی یا غذای مخصوص شهر خود را به او هدیه دهید یا تعارف کنید و از دفعه بعد متوجه میشوید که چقدر برخورد آن شخص با شما متفاوت خواهد بود یا میتوانید با یادگیری چند کلمه و اصطلاح های رایج ترکی با آنها صحبت کنید و اینگونه در دوستی با انها پیش قدم شوید چون بهرحال اونی که مهاجره شما هستید و باید شروع کننده ارتباط و آشنایی شما باشید.

تاکسی در استانبول

در مورد تاکسی هم باید گفت که اکثر تاکسی ها در ترکیه مخصوصا شهرهای بزرگ آن مثل استانبول کیلومتر شمار دارند و شما چه ترک باشید چه خارجی( بقول ترکها یابانجی)مبلغی که روی آینه تاکسی میبینید را باید پرداخت کنید و راننده نمیتواند بدلیل خارجی بودن از شما مبلغ بیشتری را دریافت کند.

ضمنا شما میتوانید با نصب کردن برنامه هایی چون بی تاکسی یا اوبر خودتان اقدام به گرفتن تاکسی کنید و در برنامه مبلغ کل نوشته شده است و راننده نمیتواند از شما بیشتر دریافت نماید.

اپلیکیشن اوبر
اپلیکیشن اوبر

خرید در استانبول و رفتار فروشندگان

در مورد خرید از مراکز خرید هم به همین صورت ، اغلب فروشگاهها در ترکیه روی اجناس خود اتیکت دارند و قیمتشان مشخص است پس فروشنده به هیچ عنوان نمیتواند جنسش را به شما گران تر بفروشد .

در بازارها و مغازه های محلی هم شما اگر با محبت و لبخند با فروشندگان رفتار کنید مطمئنا رفتار بد و گران فروشی از انها نخواهید دید.

مراکز خرید
مراکز خرید

ضمن اینکه همانطور که در قبل گفته شد سعی کنید با مغازه داران و‌کسبه محله خودتان دوست شوید و همیشه با لبخند به آنها سلام دهید و احوالپرسی مختصری بکنید و خواهید دید که چقدر به شما احترام خواهند گذاشت.

حتی ایرانیانی که فرزندانشان در مدارس ترکیه درس میخوانند و مدرسه میروند نیز میگویند که چقدر رفتار معلم ها با فرزندشان خوب است و ترکی را شمرده و آهسته صحبت میکنند تا آنها هم درس را کامل متوجه بشوند…

در کل ترکها انسانهای مهربان و مهمان نوازی هستند و خیلی کم دیده شده که هموطنان مهاجر ما به ترکیه ، از رفتار ترکها و‌برخوردشان با خارجیان ، گله یا شکایتی داشته باشد…

ناگفته نماند که در هر کشوری انسانهای خوب و بد وجود دارد و این مسئله را نمیتوان به ملیت یا قومیت خاصی نسبت داد اما اگر بخواهیم ترکیه را با کشورهای اروپایی و … مقایسه کنیم بدلیل نزدیکی فرهنگ و سنن ترکیه به ایران شرایط راحت تری برای مهاجرت ، زندگی و ارتباط با مردمش برای شما فراهم است…

در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک در ترکیه -ثبت رسمی و قانونی ازدواج در ترکیه  – طلاق- اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا