دسته‌بندی نشده

ثبت شرکت در ترکیه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

ثبت شرکت در ترکیه

با توجه به رشد چشمگیر اقتصادی ترکیه و همچنین همسایگی این کشور با ایران و مرز های مشترک و راه های ترانزیتی زمینی و ریلی و هوایی که ایران با ترکیه دارد باعث افزایش تقاضا برای ثبت شرکت در ترکیه شده است. البته که موضوع افزایش فشار تحریم ها به ایران نیز سبب شده است که درخواست برای ثبت شرکت در این کشور افزایش پیدا کند.

ثبت شرکت در ترکیه را میتوانید بدون داشتن اقامت ترکیه انجام دهید و هیچ لزومی به داشتن کارت اقامت نیست.

بعضی مواقع اشخاص برای تسهیل برای پرداخت های بین المللی در ترکیه و بمنظور افتتاح حساب بین المللی در ترکیه شرکت ثبت میکنند و یا به دنبال اهداف تجاری دیگری در ترکیه می باشند. در هر صورت اگر شما هم میخواهید در ترکیه شرکت خود را ثبت کنید حتما توصیه میکنم از قبل راجع به موضوعات ثبتی و قوانین در این مورد تحقیقات کاملی را انجام دهید. در ادامه توضیحات کاملی در ارتباط با ثبت شرکت خواهیم داد.

انواع شرکت در ترکیه

در مجموع سه نوع شرکت در ترکیه وجود دارد:

ثبت شرکت مسئولیت محدود در ترکیه

در این نوع شرکت مدیران آن میتوانند از شهروندان ترک و یا اتباع خارجی باشند. همچنین بر اساس قوانین اساسنامه میتوانید از شخصی که بجز سهامداران شرکت باشند نیز برای مدیران شرکت خودتون انتخاب کنید.

ثبت شرکت در ترکیه
ثبت شرکت در ترکیه

در شرکت با مسئولیت محدود بایستی حتما با 1 نفر تاسیس شود و حداکثر هم میتواند با پنجاه و پنج نفر تاسیس گردد.

در ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ترکیه هر کدام از سهامداران با توجه به میزان سرمایه گذاری که انجام میدهند مسئولی بدهی شرکت میشود.

در ارتباط با این نوع ثبت شرکت باید به این موضوع اشاره کرد که ترکیه هیچ نوع محدودیتی در ارتباط با اینکه چه نوع شرکتی میخواهید ثبت کنید ندارد و به همین دلیل این نوع ثبت شرکت یکی از بهترین روش های ثبتی می باشد.

ثبت شرکت سهامی در ترکیه

شرکت های سهامی که در ترکیه ثبت می شوند کاملا متفاوت از قوانینی است که در ایران وجود دارد، به دو شرکت سهامی عام و سهامی خاص دسته بندی نمی شود. همچنین در این نوع شرکت ها هم بایستی حداقل با 1 نفر برای ثبت شرکت اقدام کرد. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت های سهامی در ترکیه 50 هزار لیر  است که با یک چهارم این مبلغ یعنی 12500 لیر مشود  ثبت شرکت را انجام داد.

ثبت شرکت شخصی در ترکیه

ثبت شرکت شخصی در ترکیه با توجه به مراحلی که بایستی طی کنید بسیار دشوار می باشد. اگر میخواهید در حرفه ای خاص مشغول بکار شوید بایستی مجوز از دوره های حرفه ای مربوطه را هم که گذرانده اید، مورد تایید کشور ترکیه نیز باشد. یا اینکه در بحث سرمایه شرکت باید یک چهارم سرمایه خود را حدودا 3 تا 4 روز به حساب های دولتی واریز نمایید. به همین دلیل بیشتر پیشنهاد میشود شرکت با مسئولیت محدود را به مشتریان پیشنها میکنیم.

مالیات ثبت شرکت

اگر میخواهید در ترکیه شرکت ثبت کنید حتما بایستی تحقیقات کاملی انجام دهید، چون ممکن است بدلیل مشاوره های اشتباهی که دیگر شرکت ها انجام میدهند سرمایه خود را از دست بدهید. 

مالیات شرکت در ترکیه
مالیات شرکت در ترکیه

مالیات ثبت شرکت در ترکیه به دو دسته مالیات استوپاژ و مالیات بر درآمد تقسیم میشود. مالیات استوپاژها بصورت 3 ماه یکبار پرداختی را انجام میدهید ولی در مالیات بر درآمد در پایان هر سال مالیاتی و بر اساس فاکتور های شرکت حساب می شود.

در صورتیکه شرکت شما فعالیتی را انجام نمیدهد میتوانید مالیات بر ارزش افزوده را همراه با بیان نامه خالی در پایان سال مالیاتی ارائه دهید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا