اخبارمقالات

مژده برای سرمایه گذاران ترکیه در سال 2020

بانک جهانی در آخرین و جدید ترین گزارش سال 2019 پیش بینی کرد رشد اقتصادی ترکیه در سال جدید میلادی روند صعودی خواهد داشت.

بر اساس آمار و ارقامی که اخیرا از سوی دولت ترکیه اعلام شده ،ایرانی ها در سال 2019 تاثیر به سزایی در رشد اقتصادی این کشور با خرید ملک و دریافت اقامت داشته اند. و نسبت به سال گذشته این سرمایه گذاری ها رشد 65 درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش خبرنگار مرکز خدمات ترکیهTSC دولت ترکیه حتی با تغییر شرایط اعطای شهروندی در بخش مسکن، سبب هجوم بیشتر ایرانیان به این کشور شد.

و با گزارش جدید بانک جهانی در خصوص رونق و رشد اقتصادی ترکیه در سال 2020 که به نوعی مژده برای سرمایه گذاران خارجی است قطعا متقاضیان بیشتری را در صف خرید ملک و دریافت اقامت قرار خواهد داد.

بر اساس این گزارش این سرمایه گذاری ها نه تنها در حوزه خرید ملک بلکه در زمینه ثبت شرکت و ایجاد کسب و کار صورت میگیرد و این شرایط، ترکیه را به جزیره امن اقتصادی منطقه تبدیل کرده است.

از طرفی جاذبه های کشور ترکیه به ویژه در شهرهای استانبول- آنکارا- ازمیر- آنتالیا و …. ، نداشتن ویزا برای ایرانیان و تسهیل شرایط برای اقامت، ترکیه به عنوان مناسب ترین و امن ترین کشور برای سرمایه گذاری دنیا معرفی شده است.

بر اساس این گزارش، دولت ترکیه پس از فراز و نشیب هایی که در یکی دو سال اخیر داشته، به خوبی توانسته توازن و ثبات اقتصادی را حفظ کند. و در هر برهه ای بنا بر سیاست اقتصادی این کشور گاها نرخ سودهای بانکی را کاهش یا افزایش داده است.و این موضوع نباید سبب نگرانی کسانی که سپرده گذاری در بانک های این کشور کرده اند شود .

بهبود رشد اقتصادی ترکیه

بانک جهانی به تازگی از بهبود رشد اقتصاد ترکیه در سال 2020 خبر داده و پیش بینی کرده رشد اقتصاد ترکیه در سال 2020 میلادی روندی صعودی خواهد داشت. و این خبر خوشی برای سرمایه گذاران خواهد بود.

این بانک همچنین به روند رو به رشد اقتصاد ترکیه در سال 2021 میلادی نیز اشاره نموده و وضعیت شاخص های اقتصادی ترکیه را در دو سال آتی بهتر از سالهای قبل پیش بینی کرده است .

در ادامه گزارش آمده است که رشد درآمد ناخالص داخلی ترکیه در سالهای 2020 و 2021 میلادی به ترتیب 3 و 4 درصد خواهد شد .

به گزارش برخی منابع رسمی ،2020سال جهش برای اقتصاد کشور ترکیه پیش بینی شده است. و حتی برخی از غول های اقتصادی اروپا و آمریکا در ترکیه سرمایه گذاری کرده اند. که بخش اعظم این سرمایه گذاری ها در سال 2020 و در جهش اقتصادی ترکیه نشان داده خواهد شد.

ترکیه شاهراه صادرات و واردات دو قاره آسیا و اروپا

از سوی دیگر با پایان یافتن عملیات عمرانی تمام فازهای فرودگاه بین المللی استانبول ، دوقاره آسیا و اروپا به یکدیگر متصل خواهند شد. و ترکیه شاهراه صادرات و واردات به اروپا محسوب می شود.

به همین منظور با توجه به پیش بینی های اخیر بانک جهانی ، موج جدید سرمایه گذاری و مهاجرت در خصوص خرید ملک-ساخت و ساز-گردشگری-و … در راه است.

در این راستا بسیاری از هموطنان از مشکلات سرمایه گذاری در این کشور نیز گله مند بودند. و تاکید کردند برای آنکه هموطنان تجربه تلخی از سرمایه گذاری اعم از خرید ملک – دریافت اقامت – ثبت شرکت و افتتاح حساب بانکی در این کشور نداشته باشند، قبل از هر اقدامی از مراکز معتبر و وکلای حقوقی مشاوره بگیرند.

در پایان یادآور می شود،اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص ثبت رسمی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت – ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید، می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ و اینستا گرام با کارشناسان ما مطرح نمایید. و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا