اخبار

مزایای احداث كانال جديد براي اتصال دریای مرمره و سیاه / افزایش تقاضای خرید ملک در استانبول

دولت ترکیه به تازگی خبر از احداث کانالی در استانبول داده که با شروع این پروژه عظیم دریای سیاه به دریای مرمره متصل می شود و این شهر بزرگ قطعا با تحولات نوینی روبرو خواهد شد.
تنگه بسفر با جاذبه های گردشگردی ، اقتصادی وسیاسی اش یکبار دیگر در مرکز کانون توجهات قرار گرفته و رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه از احداث جدید آبگاهی خبر داده که این کانال دریای مرمره را به دریای سیاه وصل می کند و رجب طیب اردوغان از آن بعنوان بزرگترین پروژه دهه آینده یاد کرده است.

حفظ آثار تاریخی در پروژه احداث کانال جدید

به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC تنگه بسفر مکانی است برای عبور روزانه دهها نفتکش و کشتی و قطعا احداث این کانال در استانبول نقش بسیار مهمی در عبور و مرور کشتی‌ها دارد.
به گزارش خبر نگار ما قرار است این کانال از منطقه دوروسو شروع و به منطقه کوچوک چکمه جه متصل شود.ناگفته نماند که خبر اجرای این طرح موافقان و مخالفانی را در پی داشته.
اما طبق آنچه در برنامه احداث این کانال پیش بینی شده بیشتر اماکن تاریخی و توریستی استانبول در این جزیره باقی خواهند ماند و جای نگرانی برای دوستداران مراکز تاریخی نیست و هدف اصلی گسترش تردد حمل و نقل دریابی است.
به طوری که دولت رجب طیب اردوغان در عمل کنترل بخش مهمی از عبور و مرور شرق اروپا و جنوب غربی اوراسیا به مدیترانه را در دست خواهد داشت و یا بهتر بگوییم وزن استراتژیک خود را افزایش خواهد داد.

احداث کانال جدید و افزایش تردد کشتی ها

اما آنچه در این راستا مهم به نظر میرسد احداث کانال جدید ،افزایش تردد کشتی ها را به همراه خواهد داشت. که این موضوع به لحاظ تجاری منفعت زیادی برای ترکیه خواهد داشت.
با افزایش تردد کشتی ها ، درآمد دولت ترکیه ناشی از حمل و نقل بین‌المللی دوچندان می گردد. البته با احداث این کانال علاوه بر سودآوری ، مزیت‌های ناشی از گردشگری و ساخت شهرک‌های گردشگری در کنار این کانال هم افزایش می یابد.

کانال جدید استانبول


طوری که با اجرایی شدن آن سهم صنعت گردشکری در خزانه دولت را هم چند برابر خواهد ساخت.

افزایش قیمت ملک با احداث کانال جدید

از سوی دیگر بسیاری از کارشناسان معتقدند با اتمام این پروژه ،ارزش زمین و املاک و در کل قیمت ملک در استانبول با افزایش چشمگیری روبرو خواهد شد.
در حال حاضر موج سرمایه گذاری در استانبول نیز رو به افزایش است و این سرمایه گذاران علاوه بر به ثبت شرکت – تحصیل- و اخذ اقامت بیشتر تمایل به خرید ملک دارند .
داده های آماری همچنین نشان می دهد ایرانی ها پس از شهروندان عربستان در جایگاه دوم قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش میدانی خبر نگار ما کشور ایران در حال حاضر رتبه دوم خرید ملک در ترکیه به خصوص استانبول را دارد. و با تحولات عظیمی که قرار است از سال 2020 در این کشور اجرایی شود، حضور ایرانیان نیز برای خرید ملک پررنگ تر از قبل خواهد شد .
این در حالی است که اجرای این طرح در بخش اروپایی استانبول قرار دارد. و با ساخت شهرک‌های اطراف آن به مفهوم کامل یک پروژه بزرگ ترانزیتی، مسکونی، گردشکری و امنیتی به شمار می‌رود.
از سوی دیگر با ساخت این کانال، شهر استانبول به دو شبه جزیره آسیایی و اروپایی و یک جزیره در وسط دریا تبدیل خواهد شد.

در پایان اگر شما هم مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک -ثبت رسمی و قانونی ازدواج- طلاق-اقامت دائم و موقت- ثبت شرکت ، مهاجرت و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSCسوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا