اخباردسته‌بندی نشدهمقالات

توصیه به هموطنانی که عازم ترکیه هستند /همراه داشتن جواب منفی تست PCRالزامی است

بالاخره پس از کش و قوس های فروان مرز های هوایی دو کشور ترکیه و ایران باز شد ه و اکثرایرلاینهای داخلی و ترکی همراه داشتن جواب منفی تست PCR از آزمایشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش، حداکثر ۷۲ ساعت قبل پرواز را الزامی اعلام کردند. مرزهای زمینی نیز طبق اخرین اخبار رسمی همچنان بروی عموم بسته است و تنها کسانی که دارای اقامت یا دانشجو در کشور ترکیه هستند مجاز به عبور از مرز می باشند.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC با گذشت حدود هشت ماه از شیوع بیماری کوید 19 اکثر کشورها مرزهای هوایی خود را برای جلوگیری از شیوع این بیماری بستند .
اسفند ماه سال گذشته هم بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه به دلیل شیوع کرونا مردم را غافلگیر کرد و این موضوع شرایط نا مطلوبی را برای انان ایچاد کردبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند و گروهی دیگر کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….داشتند و متاسفانه با بسته شدن مرزها خسارت های زیادی را متحمل شدند و بالاخره از اول مهر ماه با اعلام رسمی از سوی مقامات دو کشور این پروازها با رعایت پروتکل های بهداشتی از سر گرفته شد و یکی از مهمترین شروط برای مسافران انجام تست کرونا در مراکز معتبر اعلام شده از سوی ایر لاین ها می باشد. این در حالی است که عده ای با شایعه سازی در فضای مجازی از الزامی نبودن تست کرونا خبر دادند که این موضوع بسیاری از هموطنان را سر در گم کرده است.
ادرس غلط به هموطنان ندهید
بر اساس این گزارش خبر نگار ما طی گفت و گویی با مسئولان فرودگاه امام خمینی اعلام کرد طی تماسهای متعدد با مسئولان این مرکز،اگرشخصی برگه تست منفی کرونا pcrبرای سفر به ترکیه همراه نداشته باشد ازگیت های ورودی رد نخواهد شد و همچنین تاکید کردند که مردم به اطلاعات غلط توجه نکنند و اخبار رسمی را از منابع معتبر پیگیری کنند.
بر اساس اخرین و جدید ترین اخبار در حال حاضر کلیه مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آن ها وجود نخواهد داشت و مسافران ورودی نیز با دوربین حرارتی تب سنجی شده و پس از عبور از دستگاه ضدعفونی مسافر وارد کشور می شوند و بار همراه آن ها نیز توسط دستگاه مکانیزه ضدعفونی می گردد.
یاداور می شود اکثر ایر لاین های داخلی و ترکی از اوایل مهر پرواز به سمت کشور ترکیه را از سر گرفته اند و هواپیمایی ترکیش ایر لاین نیز 7 پرواز در هفته به استانبول و بالعکس دارد.
علیرضا مجذوبی عضو هیات مدیره و معاون بهره برداری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در این خصوص گفت: با شیوع بیماری کووید ۱۹ در جهان شاهد کاهش سفرها و به دنبال آن لغو پروازها در اکثر کشورها از جمله کشورمان بودیم بطوریکه بر اساس گزارش اتحادیه بین المللی فرودگاه ها ACI میزان مسافران جابجا شده در فرودگاه های جهان در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۲۶.۴ درصد و در سه ماهه دوم همین سال ۸۹.۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ کمتر بوده است.
وی ادامه داد با کاهش محدودیت های وضع شده در کشورها برای مقابله با کووید ۱۹، شاهد رونق گرفتن آرام مسافرت های هوایی هستیم هرچند بر اساس پیش بینی نهادهای بین المللی تعداد مسافران در صنعت حمل و نقل هوایی تا سال ۲۰۲۳ به میزانی که در سال ۲۰۱۹ بود نخواهد رسید.
هواپیمایی ترکیه هم که شش ماه پروازهای خود به تهران را به دلیل شیوع کرونا متوقف کرده بود با رایزنی و هماهنگی های صورت گرفته بین دو کشور مقرر گردید ۷ پرواز هفتگی در مسیر استانبول – تهران و بلعکس انجام دهد .
بنابر این مسافران خروجی در فرودگاه امام (ره) باید نتیجه تست منفی PCR کرونا را به همراه داشته باشند، در غیر اینصورت بر اساس دستورالعمل های بهداشتی امکان صدور کارت پرواز و سوار شدن به هواپیما برای آن ها وجود نخواهد داشت .
بر اساس شیوه نامه سازمان هواپیمایی کشوری کلیه مسافران در بدو ورود به کشور نیز باید تست PCR منفی کرونا را به کارشناسان پایگاه مراقبت بهداشت مرزی مستقر در فرودگاه امام (ره) تحویل دهند و در صورت همراه نداشتن تست مربوطه ، نمونه برداری از آن ها در فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده و تا حصول نتیجه به قرنطینه فرستاده می شوند.
وی با اشاره به رعایت کلیه دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین شیوه نامه های سازمان هواپیمایی کشوری برای مقابله با کرونا در فرودگاه امام (ره) بیان داشت سلامت مسافران و کارکنان مهمترین اولویت در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) است.
لذاکلیه مسافران، مستقبلان، مشایعت کنندگان و کارکنان پیش از ورود به ترمینال تب سنجی شده و عملیات ضدعفونی سالن های ترمینال و سطوح پرتماس به صورت مداوم در جریان است و استفاده از ماسک در ترمینال نیز اجباری است و برچسب های رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ترمینال نصب شده اند.
یاداور می شود پرواز فوق العاده در مسیر تبریز استانبول و بالعکس نیز از فرودگاه تبریز انجام می شود.
لیست ازمایشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران
همانطور که پیشتر به ان اشاره شد انجام تست کرونا (PCR) که حداکثر ۷۲ ساعت قبل از زمان پرواز دریکی از بیمارستان ها و آزمایشگاه های ذیل که مورد تأئید وزارت بهداشت ایران انجام شده باشد، برای تمامی مسافران الزامی است واین تنها شرط تمامی ایر لاین ها برای مسافران می باشد . برخی مراکز برای انجام تست به شرح ذیل می باشد.
آزمایشگاه ونک – تهران
آزمایشگاه بیمارستان عرفان نیایش – تهران (اتوبان همت غرب)
آزمایشگاه بیمارستان پارس – تهران (بلوار کشاورز)
آزمایشگاه انستیتو پاستور (جهت دیپلمات ها و مامورین دولتی جمهوری اسلامی ایران)
آزمایشگاه آذرمهر – اصفهان
آزمایشگاه پاتوبیولوژی آراد – کرج
آزمایشگاه مرکزی جهاد دانشگاهی واحد خراسان – مشهد
آزمایشگاه بوعلی – قم
ازمایشگاه پزشکی نیلو
آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش در تهران:
آزمایشگاه آسیب‌شناسی، تشخیص پزشکی و ژنتیک بهار: ۱۴۵- ۸۸۹۶۱۷۴۸
آزمایشگاه پاتوبیولوژی آزادی: ۶۶۹۲۷۰۰۸
آزمایشگاه سعید: ۲۲۸۷۴۰۱۲
آزمایشگاه پیوند: ۲۲۲۶۴۱۴۴
آزمایشگاه مدیکال: ۷۷۵۱۶۶۵۱
بیمارستان جم: ۸۸۳۰۳۲۲۸
بیمارستان مهراد: ۸۸۷۵۳۹۵۹
بیمارستان رسالت: ۲۲۸۶۹۶۴۷
بیمارستان مهر ۸۸۹۶۲۱۴۸
آزمایشگاه پاتوبیولوژی ونک: ۸۸۶۷۱۵۲۱
بیمارستان عرفان: ۲۳۰۲۱۶۶۳
بیمارستان عرفان نیایش: ۴۹۷۹۶۱۴۱
بیمارستان دی: ۸۸۷۷۱۳۷۴
بیمارستان لاله: ۸۱۴۷۲۰۰۰
آزمایشگاه کیوان: ۸۸۷۰۶۵۵۵
بیمارستان نیکان: ۲۹۱۲۱۰۰۰
آزمایشگاه رصد: ۷۱۳۶۵
بیمارستان خاتم‌الانبیا: ۹۱۲۲۱۰۸۸۱۲
آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش در تبریز:
آزمایشگاه دانش: ۴۱۳۵۵۵۵۱۸۷
آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش در اصفهان:
آذر مهر اصفهان: ۳۱۳۲۲۳۲۰۶۸
آزمایشگاه آریا: ۳۶۶۳۱۹۰۶
آزمایشگاه و پاتوبیولوژی و ژنتیک اریترون: ۳۱۳۶۶۱۷۱۹۶
آزمایشگاه دکترشریفی: ۳۶۲۴۶۲۰۴
آزمایشگاه وحید: ۶۷۱۰۵۲۲۳
دکتر یاران: ۳۲۲۴۱۱۰۰-۳۲۲۰۸۰۴۲
آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش در شیراز:
آزمایشگاه میکروب شناسی پزشکی ارس : ۷۱۳۲۳۳۵۷۵۳
آزمایشگاه راز: ۷۱۳۲۳۳۳۴
آزمایشگاه پاتوبیولوژی نیلو: ۷۱۳۲۳۳۷۰۶۳
آزمایشگاه پاتوبیولوژی و ژنتیک پیوند: ۷۱۳۲۳۱۸۷۰۰
آزمایشگاه سینا: ۳۲۳۳۵۹۴۷
آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ترکیش در مشهد:
آزمایشگاه پاتوبیولوژی مشهد: ۵۱۳۸۵۴۶۶۶۴
آزمایشگاه رضوی: ۵۱۳۶۰۰۴۰۶۰
آزمایشگاه پردیس حافظ: ۵۱۳۸۶۹۹۰۹۰
آزمایشگاه تشخیص طبی دکتر اجتهادی: ۵۱۳۸۴۲۷۰۵۶
آزمایشگاه نیکان: ۲-۵۱۳۸۴۷۶۶۸۰
آزمایشگاه پارسیان: ۳۸۵۵۲۶۲۲
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا