اخباردسته‌بندی نشدهمقالات

در حال حاضر پرواز به سمت ترکیه فقط با ایرلاین قطری

پرواز ایر لاین های ایرانی و ترکی به مقصد ترکیه درحالی لغو می شود که ایر لاین های قطری همچنان می تازند و با دریافت مبالغ بسیار کلان از ایرانی ها انها را به ترکیه منتقل می کنند.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC بر اساس اخرین اخبار رسمی با شیوع مجدد کرونا پرواز های به مقصد ترکیه برای چندمین بار لغو شده و قراربراین است مرز هوایی دو کشوراز 10 مهر ماه باز گشایی شود اما در این بین با وجود انکه بسیاری از هموطنان از ایر لاین های مختلف اقدام به خرید بلیط کرده بودند ،درحال حاضر فقط ایر لاین های قطر مسافران به کشور ترکیه را جابجا می کند و این در حالی است که در شرایط کنونی اکثر ایرلاین های داخل زمین گیر شده و پروازی از طریق ایر لاین های ایران به ترکیه نمی رود وایر لاین های قطری با مبلغ 100 میلیون به بالا بصورت فروش بلیط رفت و برگشت اجباری این کار را انجام می دهد که این موضوع نگرانی های بسیاری را بوجود اورده است.
در واقع پرواز از مبدا ایران به مقصد ترکیه درانحصار هواپیمایی قطر شده است.
یاد اور می شود پیش از شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت پرواز ایرلاین های ایرانی هزینه بلیط هواپیمای تهران- استانبول از زیر یک میلیون تومان تا ۳ میلیون تومان بود، با شروع محدودیت های‌پروازی، هزینه پرواز قطری از ۱۵ میلیون تومان به 30 سپس به 40 و 60 و الان هم بالای 100 میلیون تومان رسیده است.
لازم به ذکر است در حال حاضر کسانی که اقامت برای زندگی و کار دارند و همچنین دانشجویان و افرادی که باید طبق قرار درازمون های ورودی دانشگاه ها شرکت کنند از طریق مرزهای زمینی به این کشور وارد می شوند.
در این راستا همچنین بسیاری از هموطنان با اظهار نگرانی اعلام کردند که قبل از شیوع ویروس کرونا اقدام به سرمایه گذاری از جمله خرید ملک در ترکیه کردند و موفق به دریافت اقامت نشدند واخذ اقامت را به ماه های اتی موکول کردند که متاسفانه با گذشت شش ماه از شیوع این ویروس و به دلیل سخت گیری های دولت ترکیه نمی توانند به این کشور وارد شوند وانتظار می رود این کشور برای کسانی که سرمایه گذاری بدون اقامت کرده اند نیز توجه ای ویژه داشته باشد و انها نیز بتوانند با در دست داشتن سند ملک وارد خاک ترکیه شوند.
بر اساس انچه خود دولت ترکیه اعلام کرده ایرانی‌ها با وجود شیوع ویروس کرونا، تاکنون با خرید سه‌هزارو 168 فقره ملک، رتبه اول خرید ملک در ترکیه را به ‎دست آورده و از شهروندان عراقی نیز سبقت گرفته‌اند. بر اساس این آمار، در بین شهروندان خارجی، ایرانی‌ها در کمتر از چهار سال، دوهزارو 721 شرکت در ترکیه تأسیس کرده و 13‌هزارو 35 فقره ملک نیز در این کشور خریده‌اند.
همانطور که می دانید ترکیه یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری مسافران ایرانی به حساب می‌آید و در سال‌های گذشته تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی، در اقتصاد این کشور سرمایه گذارای کرده‌اند.
بر اساس اخرین اخبار از خبر گزاری ها ی ایران وترکیه قرار بود از 11 شهریور ماه مرز دو کشور ایران و ترکیه باز شود اماباز هم این تاریخ برای یکماه دیگر به تعویق افتاد و تا 10 مهر ماه مرزها باز نمی شود.
اسفند ماه سال گذشته بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه به دلیل شیوع کرونا مردم را غافلگیر کرد و این موضوع شرایط نا مطلوبی را برای انان ایچاد کردبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند و گروهی دیگر کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….داشتند که همین جا باید گفت امیدواریم با توجه به تلاش مقامات دو کشور بزودی این مرزها باز شوند .
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا