اخباردسته‌بندی نشدهمقالات

کرونا دست بردار نیست/نگرانی سرمایه گذاران ایرانی از لغو پروازهای ترکیه

با توجه به شیوع مجدد ویروس کرونا در اکثر کشور ها ، پروازهای به مقصد ترکیه علیرغم فروش تمام بلیط ها ، برای چندمین باراین پروازها از ایران به ترکیه لغو شده و این موضوع نگرانی بسیاری از مردم را در پی داشته و هنوز تمهیدات جدیدی برای باز گشایی مرز های دو کشور ایران و ترکیه اندیشیده نشده و مجددا یک ماه پروازها به تعویق افتاده است.
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC همانطور که قبلاهم به ان پرداختیم دولت ترکیه چندین بار پرواز با ایر لاین های ایرانی و ترکی را بدلیل شیوع مجدد کرونا لغو کردو مدتی است پرواز هوایی با هزینه های گزاف از طریق ایر لاین قطری صورت می گیرد و کسانی که اقامت کاری دارند و یا در ترکیه زندگی می کنند از طریق مرز های زمینی و به تعداد محدود از ایران خارج می شوند و ظاهرا بر اساس اخرین اخباراز چند روز پیش دانشجویان – کسانی که به هر نحوی اقامت دارند با سخت گیری زیاداز طریق مرز های زمینی بازرگان و سرو می توانند به این کشور وارد شوند ودر این بین تعداد زیادی از ایرانیان دیده می شوند که اجازه ورود ندارند و در واقع مهر برگشت می خورند .
بسیاری از هموطنان با اظهار نگرانی اعلام کردند که قبل از شیوع ویروس کرونا اقدام به سرمایه گذاری از جمله خرید ملک در ترکیه کردند و موفق به دریافت اقامت نشدند واخذ اقامت را به ماه های اتی موکول کردند که متاسفانه با گذشت شش ماه از شیوع این ویروس و به دلیل سخت گیری های دولت ترکیه نمی توانند به این کشور وارد شوند وانتظار می رود این کشور برای کسانی که سرمایه گذاری بدون اقامت کرده اند نیز توجه ای ویژه داشته باشد و انها نیز بتوانند با در دست داشتن سند ملک وارد خاک ترکیه شوند.این نگرانیها در حالی ادامه دارد که طی سه ماه اخیر مردم با مشکل لغو بلیط نیز مواجه شده اند و این حاشیه ها تا جایی پیش رفته که برخی ایر لاین ها وعده استرداد پول را به ماه های اتی موکول کرده اند.
لازم به ذکر است بر اساس انچه خود دولت ترکیه اعلام کرده ایرانی‌ها با وجود شیوع ویروس کرونا، تاکنون با خرید سه‌هزارو 168 فقره ملک، رتبه اول خرید ملک در ترکیه را به ‎دست آورده و از شهروندان عراقی نیز سبقت گرفته‌اند. بر اساس این آمار، در بین شهروندان خارجی، ایرانی‌ها در کمتر از چهار سال، دوهزارو 721 شرکت در ترکیه تأسیس کرده و 13‌هزارو 35 فقره ملک نیز در این کشور خریده‌اند.
همانطور که می دانید ترکیه یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری مسافران ایرانی به حساب می‌آید و در سال‌های گذشته تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی، در اقتصاد این کشور سرمایه گذارای کرده‌اند.در این میان نمایشگاه های بین المللی ترکیه همه ساله در شهریور ماه اغاز بکار میکند و طرفداران زیادی هم دارد و هنوز خبری مبنی بر برپایی این نمایشگاهها درج نشده و این موضوع نیز نگرانی بسیاری از طرفداران را بر انگیخته است.
جلال ابراهیمی رییس خانه اقتصاد ایران و ترکیه با اشاره به زیانی که شیوع ویروس کرونا در ماه‌های گذشته برای اقتصاد ترکیه ایجاد کرده است، بیان کرد: بر اساس آمارهایی که از عملکرد سال گذشته ارائه شده بود، از ۱۵۳ کشور جهان، توریست به ترکیه می آمد اما امسال تنها آمار ورودی گردشگران از ۳۱ کشور خارجی ثبت شده است.
بر اساس اخرین اخبار از خبر گزاری ها ی ایران وترکیه قرار بود از 11 شهریور ماه مرز دو کشور ایران و ترکیه باز شود اماباز هم این تاریخ برای یکماه دیگر به تعویق افتاد و تا 10 مهر ماه مرزها باز نمی شود.
یاد اور می شود شرایط در سایر فرودگاه‌های ترکیه نیز با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تغییر کرده و با ارائه شرایط جدید، در شهر آنتالیا تنها در یک روز ۵۰ پرواز توریستی انجام شده است.
ابراهیمی با اشاره به رفت و آمد غیر توریستی ایرانیان به ترکیه گفت: متوقف شدن پروازهای مشترک، باعث شده بازرگانان، دانشجویان ایرانی و خانواده‌های آنها، برای رفت و آمد با مشکل مواجه شوند و وقتی ترکیه توانسته پروتکل‌های بهداشتی برای جابجایی مسافران سایر کشورها را فراهم کند، برای ایرانی‌ها نیز شرایط پیچیده نخواهد بود.
اسفند ماه سال گذشته بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه به دلیل شیوع کرونا مردم را غافلگیر کرد و این موضوع شرایط نا مطلوبی را برای انان ایچاد کردبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند و گروهی دیگر کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….داشتند که همین جا باید گفت امیدواریم با توجه به تلاش مقامات دو کشور بزودی این مرزها باز شوند .
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا