اخباردسته‌بندی نشده

گره کور مرزهای هوایی باز شد/پرواز تهران -استانبول از اول مهر ماه

در حالی که قرار بود پرواز های تهران استانبول از دهم و یازدهم مهر ماه انجام شود ،دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی خبر از اجرای این پرواز ها از روز سه شنبه اول مهرماه داده و این خبر خوبی برای گردشگران و مسافران ایرانی است .
به گزارش مرکز خدمات ترکیه TSC هواپیمایی ماهان امروز در اطلاعیه ای ازفروش بلیط برای اول مهر ماه خبر داد و گفت :متقاضیان حتما باید تست کرونا را در مراکزی که تعیین شده انجام دهند.
دراین ارتباط طی روز های گذشته نیز سفیر ایران در ملاقات با وزیر حمل و نقل ترکیه از عادی شدن پراز های دو کشور خبر داده بود و راهکارهای افزایش ظرفیت حمل نقل زمینی، ریلی و هوایی بین دو کشور نیز بررسی شد ه است.
امروز هم دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی این گفته را تایید کرد و گفت: طبق پیگیری‌های سازمان هواپیمایی کشوری و مذاکراتی که بین ایران و ترکیه صورت گرفته است، از اول مهرماه پروازهای تهران-استانبول توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برقرار می‌شود.
به گفته مقصود اسعدی سامانی طبق مذاکراتی که بین طرف ایرانی و طرف ترکیه‌ای صورت گرفته است، قرار است از ابتدای مهرماه (۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰) توسط شرکت‌های هواپیمایی ایرانی پرواز تهران-استانبول برقرار شود.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ادامه داد: در حال حاضر این پرواز از اول مهر توسط ماهان انجام می‌شود، اما شرکت‌های هواپیمایی دیگر هم می‌توانند با ارائه تقاضا نسبت به برقراری مجدد پرواز تهران-استانبول اقدام کنند.
اسعدی سامانی گفت: برقراری مجدد این پروازها نتیجه مذاکرات طرف ایرانی و ترکیه‌ای و پیگیری‌های سازمان هواپیمایی کشوری است.
وی تأکید کرد: به همراه داشتن جواب آزمایش منفی کرونا از آزمایشگاه مورد تایید وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مربوط به حداکثر ۷۲ ساعت قبل از پرواز ضرورت دارد و افزایش روزهای پرواز در تاریخ‌های بعدی اعلام می‌شود.
حرمت‌الله رفیعی ـ رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات هوایی و جهانگردی هم چند روز پیش اعلام کرده بود اگر مرز ایران و ترکیه همچنان بسته بماند جز ادامه گرانی بلیت پروازهای این مسیر و عقب ماندن مردم از امورات زندگی‌شان، اتفاق دیگری نخواهد افتاد.
به گفته وی این بیماری واقعا ناشناخته است و تشخیص درستی از این ویروس و بیماری وجود ندارد و به نظر می‌رسد مهمان دائمی باشد و باید مثل بیماری‌های دیگر همچون آنفلوآنزا با آن کنار بیاییم. با این وضع اگر فکر می‌کنیم باید مرزها را بسته نگه داریم تا از مرگ میلیون‌ها انسان جلوگیری شود اشتباه کرده‌ایم؛ این کار فقط اقتصاد کشور را فلج می‌کند. قاعدتا مرزها باید زودتر باز شود تا امورات مردم بچرخد.
همانطور که می دانید ترکیه یکی از اصلی‌ترین مقاصد گردشگری مسافران ایرانی به حساب می‌آید و در سال‌های گذشته تعداد زیادی از سرمایه گذاران ایرانی، در اقتصاد این کشور سرمایه گذارای کرده‌اند.
اسفند ماه سال گذشته بسته شدن مرزهای هوایی و زمینی ایران و ترکیه به دلیل شیوع کرونا مردم را غافلگیر کرد و این موضوع شرایط نا مطلوبی را برای انان ایچاد کردبه بطوری که برخی نگران تحصیل عده ای زمان سپری شدن تاریخ مصاحبه یا راندوو جهت اخذ اقامت را از دست دادند و گروهی دیگر کارهای نیمه تمام از جمله ثبت شرکت- خرید ملک و ….داشتند که همین جا باید گفت خوشبختانه گره کور ا ین مشکل باز شده و قرار است اول مهر ماه اولین پرواز به سمت استانبول انجام شود.
در پایان اگر مایل به دریافت مشاوره در خصوص خرید ملک-ثبت رسمی و قانونی ازدواج – طلاق- اقامت دائم و موقت-ثبت شرکت و مهاجرت-و کسب و کار و سرمایه گذاری هستید می توانید با مرکز خدمات ترکیه TSC سوالات خود را از طریق واتس اپ با کارشناسان ما مطرح نمایید و پاسخ لازم را در اسرع وقت دریافت نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا